1. Ana Sayfa
  2. Analizler

Kraken CEO’sundan BTC, ETH ve DOT Tahminleri

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), geçtiğimiz hafta düşüş eğilimine girmiş ve hafta içinde değer kayıpları yaşadıktan sonra hafta arasına kadar konsolidasyon yaşamıştı. Hafta arasının gelmesi ile birlikte yükselişlerine devam eden lider Bitcoin, yeni haftada Pazartesi ve Salı günlerini PayPal ve Visa haberlerinin de etkisi ile yükselişlerle geçirdikten sonra Çarşamba günü çift yönlü dalgalanma yaşadı. Karmaşık sinyaller veren Bitcoin’e benzer şekilde hareket eden lider altcoin Ethereum (ETH) ve Polkadot (DOT) da dahil olmak üzere, ünlü analist fiyat tahminlerini açıkladı.

Kraken CEO’sundan BTC, ETH ve DOT Tahminleri

Kripto para piyasalarının öngörülemez bir yapıya sahip olduğu son 10 günlük süreçte çok net şekilde bir kez daha görüldü. Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) geçtiğimiz haftayı sert değer kayıpları ile kapattıktan sonra hafta arasında toparlanmaya başladı ve aslında bu durum nispeten beklenen bir durumdu. Zira kripto para piyasalarında hafta araları genellikle yükseliş eğiliminde geçiyor ve bir önceki hafta sonunda Bitcoin bunu sergilememişti, bu da geçtiğimiz hafta sonu için beklentileri artırmıştı. Hafta sonunda aldığı ivmeyi Pazartesi ve Salı günü de devam ettiren Bitcoin, Çarşamba günü ise güne sert ve hızlı değer kayıpları ile başladıktan sonra akşam saatlerinde yeniden yükselişe geçerek karmaşık sinyaller verdi. Onu takip eden lider altcoin Ethereum (ETH) ve Polkadot (DOT) da benzer hareketlilikler gösterirken, ünlü bir analist bu üç kripto para birimi adına fiyat tahminlerini paylaştı.

CEO Rakip Borsanın Coin’inin Görmezden Geldi

Dün gün içinde Bitcoin sert değer kayıpları yaşadıktan sonra günü %1,2 değer kazancı ile kapatmayı başardı ve aslında gece saatlerinde de inişli çıkışlı grafikler çizdi. Dünkü çift yönlü dalgalanmalarda, piyasalar aşağı yönlü giderken top 10 kripto para birimi arasında Binance Coin (BNB) %3 oranında değer artışı yaşayarak 305 doların üzerine çıkmayı başardı ve yukarı yönlü hareketliliği ile dikkat çekti. Fakat ünlü analist ve Kraken borsasının CEO’su Jesse Powell, rakip kripto para borsasının coin’ine değinmedi ve Bitcoin, Ethereum ve Polkadot tahminlerini paylaştı.

Powell BTC’yi Otomobil İle Değerlendirdi

Kraken CEO’su Jesse Powell, Bloomberg’e yaptığı açıklamalarında ilk olarak Bitcoin’e değindi. Bitcoin’in dolar üzerinden ölçülmesinin zor olduğunu ifade eden Powell, onu lüks otomobiller ile ölçümlemeyi tercih etti. Powell, 1 Bitcoin’in şimdilerde 1 adet Tesla Model 3 otomobiline denk geldiğini ancak yılsonunda 1 Bitcoin’in 1 adet Lamborghini’ye denk geleceğini iddia etti. Güncel fiyatlarda bir Lamborghini ortalama 185 bin dolara denk geliyor.

Powell’ın ETH ve DOT Yorumları

Powell, lider altcoin Ethereum’un ise NFT (non-fungible-token) çılgınlığının da etkisi ile yılsonuna kadar net şekilde 2 bin doların üzerine çıkacağını iddia etti. Yazım sırasında Ethereum 1.815 dolar seviyesinde işlem görüyor. Öte yandan Powell, Ethereum’un en büyük rakiplerinden biri olan Polkadot’un da Ethereum’a çok benzediğini ifade etti ve yılsonunda tıpkı ETH gibi DOT’un da büyük bir değer artışı yaşayacağını iddia etti.