1. Ana Sayfa
  2. Bitcoin

Kredi Kartı İle Bitcoin Nasıl Alınır?

Kredi kartı kullanarak BTC satın almak istiyorsanız bunu nasıl yapabileceğinize dair detayları yazımızda hazırladık. Kredi kartı ile Bitcoin nasıl satın alınır, nereden kredi kartıyla BTC satın alabilirsiniz detayları yazımızdan inceleyebilirsiniz. Bitcoin satın almak için kredi kartı kullanımına izin veren siteler hangileridir? Siz de kredi kartınızla BTC satın almak istiyorsanız konu hakkındaki ayrıntılı bilgilere yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Kredi Kartı İle Bitcoin Nasıl Alınır?

Kredi kartı ile Bitcoin almak için öncelikle Bitcoin işlemlerinin yapıldığı siteye kredi kartının tanımlanması gerekmektedir. Kredi kartı ile Bitcoin alımı sadece belirli sitelerden yapılabilmektedir. Kredi kartı ile yapılan Bitcoin alımlarında uygulanan komisyon ücretleri değişiklik gösterebilmektedir. VISA ve Mastercard bankamatik kartları ve kredi kartları ile Bitcoin alım işlemleri gerçekleştirilebilmektedir.

Kredi Kartı İle Bitcoin Alım İşlemleri Nasıl Yapılır?

Kredi kartıyla Bitcoin satın almak için öncelikle Bitcoin işlemlerinin yapılacağı web sitesinde ücretsiz hesap oluşturulmalıdır. E-posta, şifre gibi bilgiler girilerek hesap oluşturulduktan sonra yatırımcı yaşadığı ülkeye göre uygun dil seçimi yapabilmektedir. Hesaba giriş yaptıktan sonra buy sekmesinden almak istenen kripto para ve ne kadar almak istendiği girilmelidir. Örneğin Bitcoin alımı yapılacak ise BTC tercih edilmelidir ve miktar yazılmalıdır. Bir sonraki aşamada bankamatik ya da kredi kartının eklenmesi istenmektedir. Kart ekle butonu aracılığı ile kredi kartı bilgileri girilerek ekleme işlemi tamamlanabilmektedir. Kart numarası, son kullanma tarihi ve güvenlik kodu bilgileri girilmelidir. Kredi kartı tanımlandıktan sonra bir sonraki Bitcoin işlemlerinde tekrar kart bilgisinin girilmesine gerek olmamaktadır.

Kredi Kartı İle Bitcoin Alımı Yapılabilecek Siteler Hangileridir?

Kredi kartıyla Bitcoin satın alınabilecek web siteleri, güvenlik ve işlem ücreti bakımından değerlendirilerek tercih edilmelidir. Çoğunlukla kredi kartı ile Bitcoin alımı imkanı sunan siteler güvenli olmaktadır. Ancak kredi kartı bilgilerini çalmaya yönelik siteler de bulunabilmektedir. Bu nedenle bilinen, güvenilir platformlardan Bitcoin işlemleri yapılmalıdır. Güvenilirliğini kanıtlamış olan web siteleri ise aşağıdaki örneklendirilmiştir:

  • Bitcoin.com
  • io
  • CoinGate
  • Switchere
  • Binance
  • Coinbase
  • LocalBitcoins
  • KuCoin
  • eToro

Kredi Kartı İle Bitcoin Alımı İçin Bilinmesi Gerekenler Nelerdir?

Kredi kartıyla Bitcoin satın alımında önemli noktalara bakıldığında; siteler kredi kartı ile alım yapılabilmesi için onay işleminin gerçekleşmiş olmasını isteyebilmektedirler. Kredi kartı ile Bitcoin alımı için minimum işlem tutarı limiti konmaktadır. Yatırımcı kendi ismine kayıtlı olan banka kartı ve kredi kartı ile alım işlemleri yapabilmektedir. Kredi kartı ile alım yapılabilecek olan kripto para çeşitleri bazı siteler tarafından sınırlandırılabilmektedir.

Yorum Yap