1. Anasayfa
  2. Kripto Para

Kripto Madencileri Çin’den Ayrılıyor!

Çin kripto para yasakları ile gündemden düşmüyor. Son gündem maddelerine göre, Çin baskısı yerel madencileri, operasyonlarını askıya almaya ve daha fazla denizaşırı fırsatları aramaya zorladı.

Kripto Madencileri Çin’den Ayrılıyor!

Çin kripto para düzenlemeleri ve yasakları ile gündeme gelmeye devam ederken bir darbe de madencilere geldi. Çin’de olan kripto para madencileri operasyonlarını askıya almak zorunda kalırken, yeni fırsatlar için başka coğrafyalara geçişler gündeme geldi. Herkesin merak ettiği ise Çin topraklarından çıkan madenciler Kuzey Amerika’da mı yoksa Avrupa’da mı şanslarını arayacaklar.

Hafta Sonu Piyasa Kayıpları Büyüktü!

Çin’in son zamanlarda ülke içindeki kripto madenciliği ve ticaret işlemlerini yasaklama kararı, kripto para piyasasını da etkiledi. Haber ardından kısa vadeli değer kayıpları gündeme geldi. Kripto para piyasasında yüz milyarlarca dolar silinirken hafta sonu kayıplar artarak devam etmişti.

Pekin’in kripto alanındaki düzenleyici çabalarını hızlandırması, Çin’in yerel Bitcoin madencileri için de operasyonları askıya alma uygulamasını gündem taşımasına neden oldu. Uzmanlara göre, BTC ve diğer kripto para birimleri hakkında bu gelişme fiyatlar üzerinden aşığı yönlü baskıyı meydana getiriyor.

Çin Madencilikte Lider!

Daha öncede gündeme yansıdığı gibi, Çin tek başına dünyadaki toplam madencilik pazarının %70’ini oluşturuyor. Bu sebeple uzmanlara göre, Çinli madenciler tesislerini kısa süre içinde kapatmaya karar verseler bile, bunun etkileri çok geniş kapsamlı bir şekilde hissedilebilir.

23 Mayıs Pazar gününde kripto para borsası Huobi Mall, tüm saklama işlemlerini askıya aldığını duyurdu. Huobi Mall, operasyonlarını Çin dışındaki bir denizaşırı pazara taşımayı hedeflediğini belirtti.

Madenciler Denizaşırı Bağlantılara Yöneldiler!

Çin’in madencilere ve kripto para alım-satımına getirdiği yasaklar ardından bir telegram topluluğu ise açıklama yaptı. Duyuruda,“ Bu arada, gelecekte maden ocaklarının ihracatının önünü açmak için denizaşırı hizmet sağlayıcıları ile iletişim kuruyoruz. Endişelenmeyin ve sakinleşin.“ ifadeleri yar aldı.

Madencilik Havuzundan Taşınma Kararı!

Gündeme son yansıyan gelişmelere göre, en büyük kripto para madencilik havuzlarından olan BTC.TOP ise düzenleyici baskıları sebep göstererek, Çin kripto işlerini askıya aldığını açıkladı.

Reuters’e göre, şirket kurucusu Jiang Zhuoer, Kuzey Amerika’ya işlemlerini taşımayı planlıyor. Bu konu hakkında açıklama yapan şirket yöneticisi,“Uzun vadede, Çinli düzenleyiciler evde madencilik işlemlerini durdular. Çin nerdeyse tüm kripto madenciliği tesislerini denizaşırı ülkelere satacak. Sonunda Çin kripto hash rate gücünü dış pazarda kaybedecek.“ dedi. Ünlü isim aynı zamanda Çin’in şuanda küresel anlamda madencilik devi olduğunu belirtti.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir