İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Kripto Manşet
  3. Kripto Para Borsaları Siber Saldırılara Karşı Yeterince Güvenli Mi?

Kripto Para Borsaları Siber Saldırılara Karşı Yeterince Güvenli Mi?

Bitcoin ve altcoin yatırımcılarının büyük oranda korktukları olayların başında siber saldırılar geliyor. Siber saldırılar özellikle de büyük borsaları büyük oranda etkilemekte.

featured

Kripto para birimi borsalarının özellikle de son dönemde siber saldırılara maruz kaldıkları bilinmekte. Bilinen bu gerçeğe rağmen kripto para birimi borsaları gerekli güvenlik önlemlerini yeterli düzeyde alıyor mu? Siber güvenlik uzmanları tarafından yapılan çalışmalarda son yıllarda çok sayıda kripto para borsasının siber saldırganlar tarafından hacklendiği ve siber saldırıların giderek daha büyük hasarlara yol açtığı biliniyor.

Bilinen bu gerçeğe rağmen en büyük kripto para borsaları bile yeterince güvenlik önlemleri almadığı için hacker saldırısına maruz kalabiliyor. Bu saldırılar özellikle de milyonlarca dolarlık sıcak cüzdanlardan para kaybedilmesine yol açarken genellikle siber saldırılar sonucunda kaybedilen paralar kripto para yatırımcılarına ödeniyor.

Kripto para yatırımcılarına kripto para borsası tarafından ödenen bu tutarlar zarar olarak yazılıyor ve bazı durumlarda borsanın kar rakamlarına büyük oranda hasar verebiliyor.

41 Milyon Dolarlık Zararlar Az Görülüyor

Özellikle daha önce en büyük kripto para borsalarından bir tanesi olan Binance’in 41 milyon doları aşan oranda hacker saldırısına maruz kaldığı biliniyor.

Yine son dönemde birçok kripto para borsası siber saldırı girişimlerini başarıyla engellerken, aslında her dakika siber saldırıların söz konusu olduğu gerçeği bilinmekte.

Yeterli Önlem Yok

Birçok kripto para borsası yeterince güvenlik önlemi almıyor. Bunun sonucunda ise siber saldırganlar bir yöntem bularak borsaların açıklarını buluyor ve hackerlar düzenleyebilecekleri en güçlü siber saldırıları düzenleyerek milyonlarca doları çalıyorlar.

Önlem Alınsa Daha Az Harcama Yapılacak

Aslında kripto para borsalarının gerekli güvenlik önlemlerini alsalar hacker saldırılarına oranla gerek maddi, gerek ise manevi olarak daha az zarar edecekleri ve herhangi bir itibar kaybı yaşamayacakları belirtiliyor. Gelecekte birçok öncü kripto para borsasının siber saldırıya maruz kalması bekleniyor.

*Her borsa siber saldırıya maruz kalabilir.

Yorum Yap

Yorum Yap