1. Ana Sayfa
  2. Kripto Manşet
  3. Kripto Para Devi Huobi Sınırlarını Mı Genişletiyor?

Kripto Para Devi Huobi Sınırlarını Mı Genişletiyor?

Çinli kripto para piyasası muhabiri Colin Wu, Çin merkezli kripto para devi Huobi’nin Asya’da bulunan diğer büyük kripto para platformlarını satın almaya çalıştığını iddia etti. İddiaya göre, önde gelen kripto platformlarından Huobi borsasının, Japonya ve Güney Kore sınırları içinde bulunan Bithumb ve bitFlyer’ı satın almayı planlıyor. Ancak iddialara göre Çin hükümeti, duruma müdahale etti ve anlaşmalar iptal olabilir.

featured

Çinli kripto para piyasası muhabiri olan Colin Wu, kripto para piyasasını yakından ilgilendiren bir iddia ortaya attı. Wu’nun iddiasına göre; Çin merkezli kripto para devi Huobi borsası sınırlarını genişletmek istiyor ve bu kapsamda Huobi, Asya’da bulunan diğer büyük kripto para platformlarını satın almaya çalışıyor.

İddialara göre; Çin hükümetinin duruma müdahale ettiği ve anlaşmaların iptal olma durumu söz konusu olsa bile; Çin merkezli Huobi borsası Japonya ve Güney Kore sınırları içinde bulunan Bithumb ve bitFly’ı satın almayı planlıyor.

CoinGecko Verilerine Göre Bithumb ve bitFlyer

CoinGecko tarafından sağlanan spot verilerine göre; Güney Kore’nin en büyük kripto para borsası Bithumb 17. sırada yer alıyor. CoinGecko verileri, Bithumb’ın 24 saatlik ticaret hacmini 338.5 milyon dolar olarak gösteriyor. Japonya’nın en büyük kripto borsası bitFlyer ise aynı verilere göre 18. sırada yer alıyor. 2.5 milyon kullanıcısı bulunan Japonya’nın en büyük kripto para borsası bitFlyer’ın günlük ticaret hacmi ise CoinGecko verilerine göre; 162.3 milyon dolar seviyesinde bulunuyor.

Günlük Ticaret Hacmi 2.5 Milyar Doları Aşacaktı

CoinGecko tarafından sağlanan aynı verilere göre; Huobi lisete 7. sırada yer alıyor. CoinGecko verilerinde, Huobi Global’in günlük ticaret hacmi ise neredeyse 2 milyar dolar olarak gözlemleniyor. Guobi Global’in satın alacağı iddia edilen Bithumb ve bitFlyer’ın 24 saatlik ticaret hacmi toplamı ise 500,3 milyon dolar seviyesinde bulunuyor, yani yarım milyar doların biraz üzerinde. İddiaya göre Çin hükümetinin müdahalesi ile anlaşmalar askıya alınmayarak gerçekleşseydi, Huobi Global’in günlük ticaret hacmi 2.5 milyar doların üzerinde olacaktı.

Huobi Küreselleşmek İstiyor Ama Sırtı Çin Pazarına Dayalı

Kripto para piyasası muhabiri Colin Wu, sosyal medyada Twitter üzerinden paylaştığı gönderilerde Huobi Global’in, bu küreselleşme hedefini de incelemeye aldı. Huobi Global’in küreselleşme stratejilerinin oldukça yavaş olduğunu dile getiren Wu, Huobi borsasının çalışanlarının birçoğunun Çinli olduğunu ve hem kullanıcıların hem de gelirlerin temel olarak Çin pazarından geldiğini söyledi.

Deniz Ötesi Pazarlara Ulaşmalı

Kripto para borsası muhabiri Colin Wu, Twitter’da paylaştığı gönderilerde; 2019’da ABD pazarından çekildiğini açıklayan Huobi Global’in, elinde kalan uluslararası pazarların sadece Japonya ve Güney Kore olduğunun da altını çizdi. Muhabir Colin Wu, olası bir Japonya ve Güney Kore yatırımının Huobi Global için hiç de akıllıca olmayacağı tahmininde bulunurken, kripto para borsasının deniz ötesi pazarlara ulaşması gerektiğini dile getirdi.

Yorum Yap