1. Anasayfa
  2. Kripto Manşet

Kripto Para Piyasaları Tekrar Yeşile Büründü

Yine kripto para piyasalarında nispeten durgun geçen bir haftanın ardından, hafta arasına yaklaşılırken piyasalarda yukarı yönlü geniş bir hareketlilik başladı. Üstelik bu kez bu hareketliliklerde başrolü lider Bitcoin (BTC) değil, lider altcoin Ethereum (ETH) oynadı. Ethereum’un gösterdiği rekor hareketliliği ile birlikte, kripto para piyasalarında yeşil grafikler yine göz doldurmaya başladı. Son günlerin en çok konuşulan varlıklarından Ripple (XRP) da bu hareketliliğe uyum sağladı.

Kripto Para Piyasaları Tekrar Yeşile Büründü

Kripto para piyasalarında yine bir hafta arasına girilirken, piyasalarda fiyat grafikleri yukarı yönlü bir eğilime geçti. Piyasaların yeşile boyandığı zaman diliminde, normal şartlar altında sazı eline alan hep lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) olurdu. Ancak Bitcoin’in 8 Ocak tarihindeki rekorunun ardından sessiz kalması ve fiyat sıkışıklığı yaşamaya başlaması, beraberinde diğer altcoinlere avantaj getirdi. Bitcoin volatilite ile birlikte aslında hem yükseliş sinyali veriyordu hem de pek güçlü olmasa da düşüş sinyali veriyordu. Bitcoin’deki yükseliş sinyali ve Bitcoin’in buna rağmen yatay seyirde kalması, en çok lider altcoin Ethereum’a (ETH) yaradı ve Ethereum bu süreç içinde 3 kez tüm zamanların en yüksek seviyesini güncelledi. Ethereum’un rekor hareketliliği ile birlikte, geçtiğimiz günlerde Reddit topluluğunun desteğini alarak pump & dump yaşayan Ripple (XRP) da bu pastadan pay almayı başardı. Önde gelen kripto para birimleri şimdi ne durumda?

Önde Gelen Kripto Para Birimleri Ne Durumda?

Ethereum’un rekor seviyesini 1.750 dolar seviyesine çıkarmasının yanı sıra lider Bitcoin’in de 38 bin dolar barajını aşması ve 40 bin doları yeniden büyük hedef haline getirmesi, kripto para piyasalarında özellikle en büyük 10 kripto para biriminin çoğunu yeşil bölgeye taşıdı. Bitcoin fiyatı son 24 saat içinde %2,5 oranında değer kazandı ve onu birçok altcoin takip etti. Bu yükseliş hareketlerine Ethereum %4,72, XRP %8,9, Polkadot (DOT) %2,09 ve Cardano (ADA) da %19,55 oranında değer artışıyla karşılık verdi. Bu değer artışlarını takiben Litecoin (LTC) %3,41, Chainlink (LINK) %7 ve Binance Coin (BNB) %12,33 oranında değer kazancı yaşadı. Bu kazançlar sonrasında BNB tüm zamanların en yüksek seviyesine yeniden ulaştı.

Ethereum İçin Sıradaki Güçlü Hedef 2.000 Dolar

Ethereum, 1.476 dolar seviyesini gördükten sonra yaşadığı fiyat düzeltmeleri ile birlikte 1.200 dolar seviyesinin etrafında takılıp kalmıştı. Ancak gelen son yükselişle birlikte 1.700 dolar seviyesindeki direnci bile kırmayı başararak 1.750 dolar seviyesine kadar yükseldi. Analistlere göre Ethereum’un 1.294 dolar seviyesi üzerinde kapanış yapmaya devam etmesi, girdiği yükseliş trendini sürdürmesini sağlayabilir. Ethereum için kritik hedef şimdilerde 2.000 dolar seviyesinde bulunuyor.

Ripple (XRP) Yükseliş Trendini Koruyor

SEC davasıyla sarsıldıktan sonra toparlanmaya başlayan ve bu toparlanma hareketlerini son günlerde hızlandıran Ripple (XRP) piyasa değeri bakımından dördüncülüğünü korumaya devam ediyor. XRP son 7 gün içinde %50 oranında değer kazandı ve yazım sırasında 0,43 dolar seviyesinde işlem görüyor. Analistlere göre XRP için bir sonraki kritik nokta 0,49 dolar seviyesi ve 0,57 dolardaki kritik direnç de kırılırsa, XRP yeniden 0,70 dolar seviyesine gidebilir.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir