1. Ana Sayfa
  2. Bitcoin
  3. Kripto Para Piyasası Lideri BTC Fiyatı Rekor Tazeledi!

Kripto Para Piyasası Lideri BTC Fiyatı Rekor Tazeledi!

Kripto para piyasası lideri Bitcoin’in fiyatı rekor tazeledi! Bitcoin (BTC) fiyatı son 25 günlük süre içinde 11 bin 400 dolar seviyelerinden 15 bin 600 dolar seviyelerine kadar yükselerek 2020 yılındaki rekorunu tazeledi. 2018 yılından bu yana, 15 bin dolar seviyelerine çıkamayan BTC, bu alanda gerçekleşmesi zor bir şeyi kısa sürede başarmış oldu.

featured

BTC fiyatı, 2020 senesinin rekorunu tazeledi. 11 bin 400 dolar seviyelerinde bulunan lider kripto para birimi, son 25 günlü sürede rekor tazeleyerek 15 bin 600 dolar seviyesine çıktı. BTC 2018 yılından bu yana 15 bin dolar seviyelerini görememişti. Bu performans da başarılması zor bir rekorun, kısa sürede başarıldığı anlamına geliyor.

Uzun Vadede de Yatırımcıların Yüzünü Güldürdü

Bitcoin’in (BTC) 2020 yılında tazelediği rekor, büyük ve küçük ölçekli yatırımcılar arasından sadece son 25 günde BTC alımı yapanları kötü anlamda etkiledi gibi görünüyor. Fakat yine de ilerleyen dönemlerde ne tür gelişmeler yaşanacağı bilinmediğinden, bu yatırımcılara şimdilik “şanssız” denilebilir.

BTC’nin sadece 2020 yılıdaki değil, genel performansına bakıldığındaysa; kısa vadenin yanı sıra uzun vadede de yatırımcılara zarar etmeleri için çok az fırsat tanıdığı göze çarpıyor.

Zarar Edilecek Olan Süre O 25 Günde Kaldı

Bir Reddit kullanıcısının paylaştığı gönderide, zarar edilecek sürenin 25 gün ile kısıtlı olduğu vurgulanıyor. Reddit platformu kullanıcısı Nano 21, paylaştığı gönderide; BTC yatırımcılarının zarar edeceği 25 günü sebebiyle birlikte açıkladı. Nano 21’in açıklamalarına göre; BTC yatırımcıları, ellerindeki Bitcoin’leri hiç satmayıp ellerinde tutsaydı BTC tarihi boyunca sadece bu 25 gün içinde zarar edebilirlerdi. Tarihsel genel çizelgeye bakıldığında, bu sürecin 7 Aralık 2017 ve 22 Aralık 2017 tarihleri ile 26 aralık ile 28 Aralık tarihleri arasına denk düştüğü göze çarpıyor. Bu tarih aralığında BTC alan büyük ve küçük ölçekli yatırımcılar, bu efsanevi yükselişe ve yenilenen rekora rağmen hala zararda bulunuyor.

Uzun Vadede Çok Büyük Olasılıkla Kazandırıyor

Düzenli olarak BTC alıp sert düşüş yaşandığında satış yapanların çok daha uzun bir “zarar edebilme periyoduna” sahip olsa da HODL etmek uzun vadede çok büyük olasılıklar kazandırıyor gibi görünüyor. Reddit kullanıcısı Nano 21’in bu ifadesi ele alındığında; sadece ABD doları için geçerliliği olduğu söylenebilir.

Aşılmaz Denilen 100 Bin TL Seviyesini Ezip Geçmişti

Nano 21’in Reddit’teki paylaşımında açıkladığı veriler ve tahminlerin sadece ABD doları için geçerli olduğunu söylemek mümkün. Çünkü; BTC, TL karşısında hem 2019 hem de 2020 yıllarında bütün zamanların rekorunu kırmayı başardı ve BTC/TRY işlem çifti, aşılmaz denilen 100 bin TL seviyesini ezip geçti ve şimdilerde 132 bin TL seviyesinden işlem görüyor. Sadece Türk Lirası karşısında da değil; BTC, Arjantin Pesosu ve Venezuela Bolivarı gibi ülke para birimleri karşısında da tüm zamanların rekorunu kırdı.

Yorum Yap