1. Ana Sayfa
  2. Kripto Para

Kripto Para Piyasasında Toparlanma Başladı

Kripto para piyasasında pazar günü sert bir düzeltme meydana geldi. Bitcoin başta olmak üzere kripto paralarda yaşanan gerilemenin ardından yatırımcılar endişelenirken, yeni haftada toparlanma başladı. Kripto para piyasası yüzde 10 oranında yükseliş gösterdi.

Kripto Para Piyasasında Toparlanma Başladı

Kripto para piyasasında geçen hafta esen olumlu havanın ardından pazar günü sert bir düzeltme yaşandı. Coinbase hisselerinin Nasdaq’ta listelenmesi başta olmak üzere kripto para piyasasında yaşanan olumlu gelişmeler ile hem Bitcoin hem de altcoinlerde inanılmaz fiyat yükselişleri meydana geldi. Bitcoin’in 64 bin doları aşarak rekor tazelediği bu yükselişlerin ardından analistler sert bir düzeltme yaşanabileceğini belirtmişti. Kripto para uzmanlarının beklentileri doğrultusunda pazar günü piyasada ciddi bir gerileme meydana geldi. Kripto para piyasası pazar günü yaşanan düzeltmenin ardından yeni haftanın ilk gününde toparlanmaya başladı.

Madencilik Faaliyetlerinde Yaşanan Sorunlar Satışları Hızlandırdı

Kripto para piyasasında geçen hafta yaşanan ralli ile birçok kripto para birimi inanılmaz yükselişler sergiledi. Bu yükselişlerin ardından birçok analist kısa vadede sert bir düzeltme beklediğini açıklamıştı. Pazar günü yaşanan bu düzeltmenin üzerinde ise ABD Hazine Bakanlığı cezaları ve Çin’de yaşanan felaketler etkili oldu.

ABD Hazine Bakanlığı’nın kara para aklamaya meyil veren kripto para kuruluşlarına ceza kestiği iddiaları piyasada gerileme yaşanmasını tetikleyen nedenlerden biri oldu. Bunun yanı sıra Bitcoin madencilik faaliyetlerinin merkezi olan Çin’de yaşanan gaz patlamaları ve sel felaketleri de piyasada yaşana düzeltme üzerinde büyük etki gösterdi. Bitcoin madencilik faaliyetlerinin yüzde 50’sinden fazlasının gerçekleştirildiği Çin’de yaşanan enerji sorunu, madenciliğin durmasına neden oldu. Konu ile ilgili net haber akışı sağlanmasa da durumdan endişe duyan yatırımcılar Bitcoin satışlarına başladı. Ani Bitcoin satışları ile lider kripto para birimi yüzde 14 oranında değer kaybı yaşadı ve 50 bin 800 dolara kadar geriledi.

Bitcoin Yeniden 57 Bin Doların Üzerinde

Lider kripto para birimi Bitcoin, dün yaşadığı düzeltme ile 50 bin 800 dolara kadar geriledi. Bu gerilemenin ardından yatırımcıları endişe yaşarken, haftanın ilk gününde toparlanma başladı. Bitcoin yönünü yukarı çevirdi. Bugün yüzde 10 oranında yükseliş yaşayan Bitcoin yeniden 57 bin doların üzerinde işlem görmeye başladı.

Bitcoin’in dün yaşadığı sert düzeltmeden geçen hafta yüksek performans gösteren Ethereum be Ripple gibi kripto paralar da etkilendi. Bitcoin ile beraber gerileme yaşayan bu kripto paralar,  bugün yeniden yükseliyor.

Ethereum ve Ripple Yönünü Yukarı Çevirdi

Pazar günü yaşanan düzeltme ile 1.990 dolara kadar düşen Ethereum, Bitcoin’deki yükselişin etkisi ile bugün yeniden 2.200 doların üzerinde konumlandı. Analistler Ethereum’un yükselişine devam etmesinin öngörüyor. Kripto para 2.300 dolar seviyesinin aşabilirse, 2.500 dolara ulaşması bekleniyor. Ethereum gibi Ripple da gerileme ile 1.16 dolara kadar düştü. Bugün piyasadaki olumlu hava ile yükselişe geçen XRP’nin sıradaki hedefi ise 1.60 dolar.

Yorum Yap