1. Ana Sayfa
  2. Kripto Para

Kripto Piyasası Değeri 2,3 Trilyon Dolar!

Kripto paralara yönelik son zamanlarda özellikle yurt içinde olumsuz haberler çıkmasına karşılık dünya genelinde ilgi her geçen gün artmaya devam ediyor. Son açıklanan verilere göre kripto para piyasasının toplam değeri çok önemli seviyelere ulaştı. 2021 yılında Bitcoin, ETH ve diğer altcoinleri etkilemiş olan yükseliş havası diğer birimlerin de öne çıkmasına neden olmuştu. Bu durum ise sektöre yönelik yatırımların çok daha fazla artmasına olanak tanıdı.

Kripto Piyasası Değeri 2,3 Trilyon Dolar!

Bitcoin ve ETH başta olmak üzere her geçen gün kripto sektörüne yönelik olarak yapılan yatırımlar artıyor. Halihazırda piyasada var olan tüm kripto para birimlerinin toplam piyasa değeri 2,3 trilyon dolar ile rekor bir rakama ulaştı. Bu piyasa değerinin yaklaşık yarısını ise BTC elinde tutuyor. Büyük kripto firmalarından alınan verilere göre tüm kripto para pazarının değeri 3 Mayıs tarihinde 2,25 Trilyon dolar değerinin üzerine çıkarak çok önemli bir yükselme kaydetmiş oldu.

Kripto Para Piyasası Büyümeye Devam Ediyor

Kripto para piyasalarının sermayeleşmesi bu yılın henüz ortalarına yeni gelinmişken önemli bir ivme gösterdi ve geçen son iki yıla göre çok büyük yükselişler elde etti. Ocak ayının başında 1 trilyon dolar seviyesinde olan piyasa değeri toplamda 4 ay gibi bir sürede çok büyük değer kazanmış oldu. Bu noktada en önemli etmen ise perakende ve kurumsal yatırımcıların piyasaya giriş yapmaları oldu. Özellikle Tesla gibi firmaların BTC gibi birimleri alarak biriktirmeleri hem fiyatların artmasını sağladı hem de başka yatırımcıların da piyasada adım atmasına neden oldu. Dünyanın en büyük şirketi olarak kabul gören Apple’ı geçmeyi başaran toplam kripto para piyasasının ilerleyen dönemlerde daha yüksek hacimlere ulaşması da bekleniyor. En son olarak ünlü petrol şirketi Aramco’yu da geride bırakan kripto paraların piyasa değeri her geçen gün değer kazanmaya devam ediyor.

Kripto Para Piyasası Değeri Fiyatlara Yansıyor

Kripto para piyasalarının değer kazanması ise doğrudan kripto birimlerinin fiyatlarına yansıyor. Bu sayede başta Bitcoin olmak üzere neredeyse tüm altcoinler önemli ölçülerde fiyat kazancı sağlıyorlar. Piyasaya hakim olan genel yükselişin en belirgin örneklerinden birisi ise bu sabah rekor kıran ETH oldu. Fiyatını 3100 dolar seviyesine son olarak taşımayı başaran altcoin çok güçlü bir yükselme kazandı. Uzmanlara göre sağlıklı bir şekilde yükselen ETH’un performansı devam edebilecek. Bunun yanında yeni haftaya neredeyse tüm birimler de olumlu hava içinde giriş yaptılar.

Yorum Yap