1. Anasayfa
  2. Coin Gündemi

Kripto Varlıklar Düşüşte Ama LINK Yükseliyor

Kripto para piyasaları yeni haftaya lider Bitcoin (BTC) öncülüğünde düşüş eğiliminde başladı. Liderin öncülüğünde gelişen bu düşüş eğilimine, en büyük 10 kripto para da uyum sağladı fakat listede 8. sırada bulunan Chainlink (LINK) gösterdiği değer artışı ile adeta yıldız gibi parlak bir başlangıç yaptı. Chainlink yeni haftanın ilk gününde gösterdiği performans ile rekorunu da tazeledi.

Kripto Varlıklar Düşüşte Ama LINK Yükseliyor

Kripto para piyasalarında, lider Bitcoin (BTC) fiyat hareketlilikleri ile bayrağı taşımaya devam ediyor. Bitcoin’in değeri arttığında piyasalarda yukarı yönlü bir hareketlilik başlıyor, Bitcoin fiyatta gerileme yaşadığında da piyaslarda aşağı yönlü bir hareketlilik meydana geliyor. Artık neredeyse kural haline gelen bu gelenek, bazen alışılmışın dışına çıkabiliyor. Geçtiğimiz hafta yaşanan sert dalgalanmalar ile kripto para piyasalarında yatırımcılar büyük ölçüde endişeye kapılmış ve düşen fiyatlar konusunda korkuya kapılmıştı. Bunu tetikleyen ise yine Bitcoin’in yaşadığı değer kayıpları olmuştu. Bu değer kayıplarının ardından BTC fiyatını dengelemeye çalıştı ve yeni haftaya da düşüş eğiliminde girdi. Kripto para birimleri de BTC’ye paralel olarak yeni haftada değer kayıpları yaşarken, gözler en büyük 10 kripto para birimine çevrildi. Bu listedeki 9 kripto varlık çizdiği grafikler ile piyasalarda kırmızı bir görünüme sahip olurken, listede 8. sırada bulunan Chainlink (LINK) kazandığı değerlerle yeşil bir grafik çizmeyi başardı. Chainlink bu değer kazanımlarını bir de rekor ile taçlandırdı.

Kullanıcılar LINK’ten Daha Fazla Yükseliş Bekliyor

Yazım sırasında Chainlink, yeni haftanın ilk gününde 22,36 dolar seviyesinde işlem görüyor. Fakat LINK bu fiyatlanmadan kısa bir süre önce 23,74 dolar seviyesi ile tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmayı başardı. LINK için bu rekor seviyesinin ayrıca bir önemi vardı zira LINK, yaklaşık bir ay önce, 23 Aralık 2020 tarihinde 8 dolar seviyesinde bulunuyordu. Bu performansı ile LINK ne kadar zor bir işe imza atmış olduğunu kanıtladı. Ayrıca LINK her ne kadar rekor tazelemiş olsa da kripto para yatırımcıları, LINK’ten daha fazla yükseliş bekliyor. Özellikle kullanıcıların Twitter üzerinden yaptığı paylaşımlar da bunu ortaya çıkarıyor.

LINK Yeni Piyasa Değeri ile BCH ve XLM’i Geride Bıraktı

LINK’in yeni rekoruna yani 23,74 dolar seviyesine ulaşması ile birlikte, haliyle piyasa değeri de arttı. Bu değer kazanımı ile birlikte Chainlink’in piyasa değeri 8,6 milyar dolar seviyesine ulaştı. Bu artış ile birlikte LINK, Bitcoin Cash (BCH) ile Stellar’ı (XLM) piyasa değeri bakımından geride bırakmayı başardı.

Değer Kazanımları ile Dikkat Çeken Diğer Kripto Varlıklar

Ayrıca yeni haftada yükseliş eğiliminde olan diğer kripto varlıklar da ortak bir özellikleri ile dikkat çekti. En büyük 10 kripto para birimi dışında, yeni haftada önde gelen DeFi token’larının da yükseliş eğiliminde olduğu görüldü. Balancer (BAL, Terra (LUNA), Yearn.finance (YFI), Curve DAO Token (CRV) gibi kripto varlıklar da yeni haftada gösterdiği değer kazanımları ile dikkatleri çekti.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir