1. Ana Sayfa
  2. Kripto Manşet
  3. Kriptolara Yeniden Bahar Geldi: BTC, ETH ve XRP Yükselişte

Kriptolara Yeniden Bahar Geldi: BTC, ETH ve XRP Yükselişte

Kripto para piyasalarında yükseliş dalgası sürüyor! Tüm piyasada koordineli şekilde devam eden yükselişte Bitcoin, Ripple ve Ethereum son yılların en yükseklerine doğru yolculuğunu sürdürüyor. Geride kalan hafta geçirilen zor dönem sonrası gelen yükselişle moraller düzelirken, ETH 2.0 güncellemesi etkisi ile Ethereum diğer kripto paralardan bir adım önde bayrağı taşımayı sürdürüyor.

featured

Kripto para piyasası yeniden baharına kavuştu! Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve Ripple (XRP) yeniden yükselişe geçerek 2020 yeni en yükseğine doğru ilerliyor. Geriye sayımı başlanan Ethereum 2.0 öncesi ETH bir adım önde giderken, BTC fiyatı yeniden 18 bin doların üzerine çıkmayı çoktan başardı.

Kripto Yükselişinde Ethereum Bir Adım Öne Çıktı!

En yüksek piyasa değerine sahip (marketcap) ilk 10 coin yükselişi sürerken, ETH 2.0 güncellemesi etkisi ile Ethereum öne çıktı. 1 Aralık 2020 tarihinde yapılması planlanan güncelleme etkisi ise Ethereum fiyat haberin yazıldığı dakikalarda yüzde 8,35’lik artışla 584,23 dolara yükseldi.

Kripto para piyasasının amiral gemisi Bitcoin (BTC) fiyatı da 18 bin dolar üzerine çıkmayı başardı. Haberin yazıldığı saatlerde son 24 saatlik yükselişini yüzde 4,30 seviyesine yükselten BTC fiyatı, 18 bin 535 dolara yükselerek gözünü yeniden 19 bin dolara çevirdi. Sert yükselişi ile düştüğü noktadan hızlı toparlanan XRP fiyatı son 24 saatte yüze 2,89 arttı ve 0,6257 dolar seviyesinden fiyatlanmaya başladı.

Credible Crypto: XRP Fiyat 3.30 Dolar Üzerine Hızlıca Çıkabilir

Yaklaşık 3 yıl devam eden konsolidasyon süreci ile yatırımcısını deyim yerindeyse bezdiren Ripple (XRP), geride bıraktığımız haftalarda fiyatını 0,72 dolara kadar yükseltmiş ve sert düzeltme etkisi ile 0,47 dolara kadar gerilemişti. Yeniden boğa koşusunu sürdüren XRP 0,62 dolar seviyelerine yükselerek henüz düşüş trendine girmediğini gözler önüne serdi.

Yatırımcılardan en sık eleştiri alan ve bazı kripto para analistlerinin ısrarla vurguladığı “Ripple ile XRP aynı değildir” ithamları ile köşeye sıkıştırılan popüler altcoin, kısa vadede 1 dolar seviyesine doğru hareketliliğini sürdürüyor. Credible Crypto bir adım öne çıkarak XRP tahmini 3,30 dolar olarak paylaştı ve vadeyi “kısa sürede” olarak nitelendirdi!

Bitcoin 20 Bin Dolar Öncesi Satış Tehlikesi ile Karşı Karşıya!

BTC fiyatı da sert gerileme etkisi ile 16 bin 194 dolara kadar gerilerken, son birkaç günde yeniden yükselerek 18 bin dolar üzerine çıkmayı başardı. Popüler kripto para 19 bin dolar hedefine doğru emin adımlarla ilerlerken, 20 bin dolar hedefi öncesi satış baskısı ile karşı karşıya! FOMO etkisi ile bazı yatırımcılar tüm zamanların rekorunun geçileceğini düşünürken, analistler yaklaşan satış baskısı karşısında yatırımcıları uyarmayı ihmal etmedi! Bitcoin fiyatının 19 bin dolar üzerinde sert bir satış ile karşılaşabileceğini aktaran analistler, 19 bin 300 dolar ile 19 bin 500 dolar bölgelerinde dikkatli olunması gerektiği konusunda yatırımcıları uyardılar.

Yorum Yap