1. Ana Sayfa
  2. Bitcoin

Krüger’den BTC Fiyatına Dikkat Çeken Tahmin

Kripto para dünyasının en popüler ekonomistlerinden Alex Krüger, Bitcoin (BTC) fiyatı hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Krüger, kişisel Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamasında Bitcoin ve Tesla hisseleri arasındaki korelasyona dikkat çekerek önümüzdeki dönemde Bitcoin fiyatının 125 bin dolar seviyesini görebilme olasılığının sinyallerini verdi.

Krüger’den BTC Fiyatına Dikkat Çeken Tahmin

Kripto para yatırımcılarının yakından takip ettiği ve yaptığı Bitcoin yorumlarıyla sık sık gündeme gelen ünlü ekonomist Alex Krüger, Bitcoin (BTC) fiyatının 125 bin dolara ulaşabileceğine dair dikkat çekici bir açıklamada bulundu. Kişisel Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamada Krüger, Bitcoin ile Tesla hisseleri arasındaki benzer fiyat hareketliliklerine dikkat çekti.

Popüler ekonomist Krüger’e göre, Tesla şirketinin 2019 Ekim ayında başlattığı boğa rallisi, mevcut durumda Bitcoin fiyatında görülen ralliye benzerlik gösteriyor. Ekonomist konuyla ilgili açıklamasında şunlara değindi: Tesla boğa rallisine Ekim 2019’da başladı. Bir ay sonra, yani 21 Kasım’da, tüm zamanların en yüksek seviyeleri arasındaki %10’luk kısma girdi. Tıpkı şu andaki Bitcoin gibi.”

Krüger’den Bitcoin Fiyatında 125 Bin Dolar Sinyali

Kripto para piyasalarında yaptığı Bitcoin fiyatı yorumlarıyla sık sık dikkatleri üzerine çekmeyi başaran popüler ekonomist Alex Krüger, son açıklamasıyla da gündemi meşgul etti. Tesla hisseleri ile Bitcoin fiyatında benzer rallinin şu an yaşanmakta olduğunu kaydeden Alex Krüger, Twitter adresinden yaptığı açıklamasında “Eğer önümüzdeki 12 ay içerisinde Bitcoin Tesla’nın yaptığı gibi performans gösterirse, BTC 125 bin dolara ulaşacaktır.” dedi.

Yahoo Finance üzerinden elde edilen grafik bilgisine göre Tesla şirketinin tüm zamanlara iat fiyat hareketlilikleri Bitcoin rallisiyle benzerlik gösteriyor. Öte yandan Tesla, ABD’de Nasdaq borsasında şu anda 489 dolardan işlem görüyor.

Krüger: “Bitcoin Artık Makro Bir Varlık”

Yaptığı açıklamanın devamında BTC’nin günümüzde makro bir varlık haline geldiğinin altını çizen Krüger’e göre Bitcoin’in 125 bin dolara ulaşacağında dair inanç duymak yerine neden o fiyata ulaşacağını bilmek daha önemli. Bitcoin’in makro bir varlık haline gelmesinin bu yönde etkisinin büyük olduğunu ifade eden Krüger, Covid-19 pandemisi sebebiyle hükümetlerin yaptıkları hamlelerin reel piyasaları olumsuz yönde etkilediğini vurguladı. Bu açıklamasının ardından kurumsal yatırımcıların Bitcoin’i altına alternatif olarak görmelerini ve BTC satın alıyor olmalarını vurgulayarak birçok kurumsal firmanın henüz BTC’ye geçiş yapmadığını da hatırlattı.

Bitcoin ve Tesla Hisseleri Arasındaki Benzerlik

Bitcoin ve Tesla hisseleri arasındaki benzerliği vurgulamak adına açıklamasına edindiği kanıtları da sıralayan Krüger, her iki seçeneğin de önemli ve büyük varlıklar olduğunu söyledi. Bunun yanı sıra her ikisinde de geniş çok yıllık konsolidasyon aralığı olduğuna dikkat çeken Krüger ayrıca açıklamasında şu noktaları sebep olarak gösterdi: “Her ikisi de olumlu gelişmelerle başlayan dikey bir boğa rallisine sahip. Son olarak her ikisinin de uzun vadeli makro trend eğilimi bulunuyor.”

Yorum Yap