1. Ana Sayfa
  2. Kripto Manşet
  3. KuCoin Saldırısında Yeni Gelişme: 3.5 Milyon Dolar Taşındı

KuCoin Saldırısında Yeni Gelişme: 3.5 Milyon Dolar Taşındı

KuCoin saldırısını yapan korsanların kripto paraların bir kısmını aktarmaya çalıştığı ortaya çıktı. 2020 yılının başında gerçekleşen KuCoin saldırısında ele geçirilen 150 milyon dolardan fazla kripto paranın 3.5 milyon doları aklanmaya çalışılıyor. Blockchain uzmanlarının KuCoin saldırısındaki paraların aklanmaya çalıştığını açıklamasından sonra İnterpol de konu ile ilgili geliştirdiği yeni hizmetlerini basınla paylaştı.

featured

Blockchain uzmanları geçtiğimiz aylarda yapılan KuCoin saldırısında ele geçirilen tokenlerin bilinmeyen cüzdanlara taşındığını açıkladı. KuCoin saldırısından ele geçirilen 150 milyon dolardan fazla kripto paranın 3.5 milyon dolarının aklanmaya çalışıldığı açıklandı.

3.5 milyon dolara denk gelen çalıntı fon aktarımının bilinmeyen cüzdanlara taşındığı, işlem Ethereum blockchain üzerinden yapıldığı için blockchain uzmanları tarafından gözlemlenebiliyor. Blockchain uzmanlarından Whale Alert 1.7 milyon DX, 26.5 milyon Dragonchain ve 8.7 milyon REQ tokenin bilinmeyen cüzdanlara taşındığını açıkladı.

KuCoin Saldırısı Ne Zaman Gerçekleşti?

KuCoin saldırısı ilk gerçekleştiği dönemde, kripto para piyasasında büyük yankı uynadırmıştı. 2020 yılının başlarında gerçekleşen saldırıda ele geçirilen tokenlerin geçtiğimiz günlerde aktarılmaya çalışılması ise yeniden yankı uyandırdı.

KoCoin saldırısı 2020 yılının başında gerçekleşti. Saldırıda 150 milyon dolara denk gelecek, Bitcoin ve diğer kripto para birimleri ele geçirilmişti. Aktif olarak kullanılan kripto para piyasalarından biri olan KuCoin’deki çok sayıda sıcak cüzdandan çalınan bu para geçtiğimiz günlerde bilinmeyen cüzdanlara aktarılmaya çalışıldı. Yapılan fon aktarımı ile ilgili blockchain uzmanları açıklamada bulundu.

Blockchain Uzmanlarından Açıklama Geldi: Korsanlar Fonu Dönüştürmeye Çalışıyor

2020 yılının başında gerçekleştirilen KuCoin saldırısında korsanların ele geçirdiği kripto paraları şimdilerde aktarmaya çalışması, kripto para yatırımcılarını meraka soktu. Yatırımcılar neden çalınan fonun şimdiye kadar aktarılmadığını merak etmeye başladılar.

Çalınan kripto para ile ilgili işlemler Ethereum blockchain üzerinde işlem gördüğü için blockchain uzmanları tarafından izlenebiliyor. Korsanların dijital işlemleri incelenebildiğindan blockchain uzmanları aktarımın yapılma zamanlarını gözlemleyebiliyor. Uzmanlar kripto paraların bu kadar zaman  sonra aktarılmasını, kripto para sistemlerinde aktif olarak kullanabilmek amacıyla yapıldığını belirtti.

İnterpol Siber Suçlara Engel Olmak İçin Yeni Adımlar Atıyor

Dünya üzerinde bir çok kurum siber suçlara engel olmak için çalışmalarına devam ediyor. Siber suçlarla mücadele eden kurumlardan biri olan İnterpol, KuCoin saldırısı ile ilgili gerçekleşen son gelişmelerden sonra konu ile ilgili yani açıklama yaptı.

İnterpol yaptığı açıklamada küresel suçun en çok siber suçlarda ortaya çıktığını ve siber suçların yeni yaptırımlar gerektirdiğini belirtti. İnterpol yaptığı açıklama ile Siber Suç İşbirliği Platformu’nun kurulumundan ve siber suçlarla mücadele etmek için geliştirilen bu işbirliğinin kapsamından bahsetti. İnterpol siber suçlarla ilgili kapsamlı bilgi sunmak ve yeni stratejiler geliştirmek için oluşturulan Siber Suç Bilgi Konsolu’nu da tanıttı. Küresel olarak en fazla suçun ortaya çıktığı siber alanlarda etkili çalışma yürütmek için yeni hizmetlerini devreye sokan İnterpol’un KuCoin saldırında ele geçirilen ve aktarılan 3.5 milyon doları bulup bulamayacağı ise merak konusu olmata devam ediyor.

Yorum Yap

Yorum Yap