1. Ana Sayfa
  2. Bitcoin

Kurumsal İlgi, Düzeltme Beklentisi: Bitcoin Yönü Neresi?

Son dönemde yakaladığı yükseliş ivmesi ile kripto para yatırımcıları yanında tüm ekonomi çevrelerinin dikkatini çekmeyi başaran lider kripto para Bitcoin, analistleri ikiye bölmüş durumda. Kurumsalların devam eden BTC ilgisine karşın bir grup analist, yükseliş öncesi kripto parada ciddi bir düzeltme beklentisi paylaşmaya devam ediyor. Bahsedilen düzeltme seviyeleri 13 bin dolara kadar işaret ederken, BTC’ye kurumsal yatırımcılardan milyonlarca dolar akmaya devam ediyor.

Kurumsal İlgi, Düzeltme Beklentisi: Bitcoin Yönü Neresi?

Bitcoin (BTC) yükselişi de talebi de gündemden düşmüyor! Haberin yazıldığı saatlerde son 24 saatte yüzde 1 artış ile 19 bin 255 dolar seviyelerinden fiyatlanan lider kripto para, düzeltme ve yükselişin devamı diyen analistleri ikiye böldü.

Bitcoin Piyasa Değeri 350 Milyar Dolar Düzeylerinde

Dün 19 bin 800 dolar seviyelerine kadar yükselmesi sonrasında gelen yeni ret ile düzeltmeye giren Bitcoin, 18 bin dolara kadar geriledi. Haberin yazıldığı saatlerde 19 bin 255 dolar seviyelerinden fiyatlanan lider kripto para birimi, 350 milyar doları aşan piyasa değeri ile güçlü duruşunu korumayı sürdürüyor. Sürecin devamı için analistler ikiye bölünmüş durumda! Bitcoin fiyatı yükselecek mi düşecek mi?

John Rager: Bitcoin 20 Bin Dolar Seviyesine Ulaşma Potansiyeline Sahip!

Güncel BTC fiyatına bakıldığında Bitcoin cephesinde gelen geri çekilmenin hafif bir düzeltme olduğunu vurgulayan çok sayıda yatırımcı, BTC yükselişinin kaldığı yerden devam edeceğini düşünüyor. Şüphesiz beklentilerin ilgi odağında birbiri ardına gelen kurumsal BTC talepleri yer alırken, Twitter üzerinden Josh Wager, “BTC önümüzdeki günlerde tekrar 20 bin dolar seviyesine ulaşma potansiyeline sahip. Yeter ki fiyatlar 18 bin 100 dolar bandının üzerinde kapatmaya devam etsin.” ifadeleri ile beklentilerini paylaştı.

HornHairs: BTC Şüphesiz Yükselecek, Fakat Önce 17 Bin Dolar Seviyesi

Kısa zaman zarfı içerisinde popüler kripto paranın zirvesini aşacağından şüphe duymayan HornHairs, yükseliş öncesi düzeltme gerçekleşmesi gerektiğini düşünen yatırımcılardan. Analist, “Temeller bazı balinaların kar elde ettiğini, fakat uzun vadeli eğilimin tüm zamanların en yüksek seviyesine doğru olduğunu gösteriyor. Fakat 17 bin dolar seviyesine kadar bir düzeltme mümkün ve yatırımcılar dikkatli olmalı!” ifadeleri ile BTC beklentilerini paylaştı.

SalsaTekila: BTC Doğal Olarak Düşmüyor, Zayıf El Olmayın!

BitMEX’te gerçekleşen bazı uzun pozisyonların tasfiyesi sonrası BTC analisti SalsaTekila sahneye çıktı ve takipçilerini meydana gelen fiyatlamada fark ettiği gariplik konusunda uyardı! Tecrübeli yatırımcı ve analist, “Sevgili çaylaklar, BTC doğal olarak düşmüyor. Çaylaklar ve risk yöneticilerinin daha düşük geri alım için satış yapmasını sağlamak amacıyla borsalara sahte satış emirleri veren balinalar aracılığıyla aşağı çekiliyor. Oyun oynuyorlar ve daha yüksek bir fiyata geri satın almanızı sağlayacaklar.” ifadeleri ile piyasalarda döndüğünü düşündüğü gelişmelere dikkat çekti. Popüler analiste göre balinalar, sahte satış emirleri ile “zayıf ellerden” anında BTC almak için mücadele vermeyi sürdürüyor!

Yorum Yap