1. Ana Sayfa
  2. Bitcoin

Kurumsal Şirketlerden Sonra Kamudan BTC’ye İlgi Var!

Kripto para piyasalarına duyulan ilgi artarak devam ediyor. Bu kapsamda birçok kurumsal yatırımcı özellikle 2020 yılında kripto para yatırımları yaparak kripto para sektörüne giriş yapmıştı. Kurumsal şirketlerin yatırımlar peş peşe gelmeye devam ederken, ilgi kamu alanlarına da sıçradı ve bugün ABD Miami Belediye Başkanı Francis Suarez, Bitcoin’e (BTC) ilişkin iyimser açıklamalarda bulundu. Belediye başkanının açıklamaları kripto para sektöründe olumlu karşılandı.

Kurumsal Şirketlerden Sonra Kamudan BTC’ye İlgi Var!

Kripto para piyasalarına, kurumsal şirketlerin yaptığı yatırımlar bu yıl adeta damgasını vurdu. Birçok büyük şirket, bu yıl yaptığı kripto varlık yatırımları ile geçtiğimiz hafta Bitcoin’in tüm zamanların en yüksek seviyesine çıkmasında öncü oldu. Böyle bir rekor hareketi sadece Bitcoin’i değil, beraberinde diğer altcoinleri de yukarı çıkardı. Hal böyle olunca da kripto para piyasalarında duyulan ilgi adeta çığ gibi büyüdü. Artan ilgi ile birlikte kripto para sektörünün de değerinin artış göstermesi beklenirken, bir haber de ABD’den geldi. Kurumsal şirketlerin yatırımları ile adeta ayaklanan kripto para sektörlerine duyulan ilgi, artışını sürdürdü ve ABD Miami Belediye Başkanı Francis Suarez, Bitcoin’e ilişkin oldukça iyimser açıklamalar yaptı. Bir kamu alanından böylesine iyimser açıklamalar yapılması ise kripto para piyasalarındaki heyecanı da artırdı. Belediye Başkanı Francis Suares yaptığı açıklamalar ile kamu çalışanlarının da kripto para yatırımları yaptığını çok net bir biçimde göstermiş oldu.

Suarez O Usta Analistleri Takibe Almış

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) Mart ayında, Covid-19 salgınının da etkisi ile 2020 yılındaki dip noktasını 3 bin 500 dolar seviyesinde gördü. Aradan geçen zaman içinde Bitcoin2in fiyatını 24 bin dolar seviyesinin üzerine çıkarması, kurumsal şirketlerin de dikkatini çekti ve o şirketler tarafından kripto para sektörüne devasa boyutlarda paralar yatırıldı. Bu gelişmelere dikkat çeken Miami Belediye Başkanı Francis Suarez de Twitter’dan bugün bir paylaşımda bulundu. Suarez paylaşımında lider Bitcoin’i “fazlasıyla dengesi bir yılda, stabil bir yatırım aracı” olarak tanımladı. Paylaşımlarını sürdüren Suarez, Bitcoin’in bir başarı hikayesine imza attığını ve kendisinin de Bitcoin’i yakından izlemeye başladığını belirtti. Suarez, özellikle de Bitcoin konusunda ilk olarak Tyler Winklevoss ve Anthony Pompliano isimlerini takibe almaya başladığını ifade etti.

Başkanın Paylaşımlarına İkiliden Cevap Geldi

Miami Belediye Başkanı Suarez’in Twitter’daki paylaşımlarına çok hızlı şekilde cevaplar geldi. Belediye başkanının paylaşımlarına ilk olarak kripto para borsası Gemini’nin kurucu ortağından geldi. Ardından da Anthony Pompliano, Suarez’in paylaşımlarına cevap verdi. İki isim de belediye başkanının paylaşımları sonrasında, Miami’nin kripto para sektöründe ciddi ve önemli adımlar atacağını düşündüklerini belirtti. Suarez de ikilinin bu düşüncelerini destekler şekilde cevap verdi ve henüz dün şehirdeki bütün blockchain altyapılı yenilikleri incelediğini ifade etti.

Miami Bu Konuda İlk Olabilir

Miami Belediye Başkanı Francis Suarez, paylaşımlarında blockchain altyapılı kamusal sistemlere geçilebileceğinin sinyallerini verdi. Ayrıca Suarez, yine blockchain altyapısı ile oylamalar yapılabileceğini ve kripto varlıklar ile ilgili regülasyonlarda değişikliğe gidilebileceğini belirtti. Suarez’in bu paylaşımları ve iyimser açıklamaları ile birlikte Miami’nin, ilk kripto para odaklı yerel yönetim bölgesi olabileceği düşüncesi güç kazandı.

Yorum Yap