1. Ana Sayfa
  2. Kripto Manşet
  3. Kurumsal Şirketlerin 2020’de Bitcoin’e İlgisi Ne Durumda?

Kurumsal Şirketlerin 2020’de Bitcoin’e İlgisi Ne Durumda?

2020 yılında kripto para birimlerine yatırım yapan kurumsal yatırımcı sayısı ne durumda? 2021 yılı ile ilgili beklentiler neler?

bitcoin 22

2020 yılında çok sayıda şirket kripto para birimlerine yatırım yapmadı. Ancak kısa süre önce 2 şirket kripto para birimlerine yatırım yaptığı konusunda açıklamada bulundu ve hemen ardından ABD merkezli ödeme şirketlerinden bir tanesi ve en büyüklerinden olan PayPal, kripto para piyasalarına giriş yapacağı ve ödemeler alanında da hizmet vermeye başlayacak olduğunu açıkladı. ABD merkezli ödemeler devi şirket bu açıklamasından hemen sonra piyasalarda olumlu sonuçlar yarattı ve lider kripto para birimi BTC’nin fiyatında yükselişler yaşanmasında etkili oldu.

Bitcoin fiyatının yükselmesinde en etkili nedenler arasında yer alan kurumsal yatırımcıların Bitcoin aldıklarını açıklamaları, aynı zamanda PayPal’ın kripto para piyasalarına gireceği haberleri kısa süreli de olsa olumlu sonuçlar yarattı.

MicroStrategy Milyonlarca Dolar Yatırmıştı

38 binden daha fazla Bitcoin satın aldığını açıklayan MicroStrategy adlı şirket 505 milyon doları aşan Bitcoin miktarı ile adından söz ettiren şirketler arasında yer almıştı. Hemen ardından ise Twitter CEO’su Jack Dorsey tarafından yönetildiği bilinen Square adlı şirket 50 milyon dolarlık Bitcoin satın aldıklarını açıklamıştı.

Çok İlgi Olmadı

2020 yılında kripto para birimi yatırımı yapan şirket sayısında çok büyük bir artış olmadı. 2’den daha fazla şirket kripto para birimi yatırımı yaparken, özellikle de 2 bilindik şirketin bu konuda yatırımla ilgili açıklama yaptığı duyurulmuştu.

2021’de Daha Çok Olabilir

2021 yılında özellikle de kripto para şirketlerinin sayısının PayPal gibi şirketlerin piyasaya girmesi ile daha fazla ilgi artışı oluşturması bekleniyor. Bu durumun 2020 yılında pek fazla artış görmeyen kurumsal yatırımcı sayısının 2021 yılında daha çok dikkat çekecek olduğuna dair yorumlar yapılırken, özellikle de ne kadar kurumsal yatırımcı olacağı hakkında henüz bir bilgi maalesef ki yok. 2021 yılının 2020 yılına göre daha iyi geçmesi beklendiğini de belirtmiş olalım.

Yorum Yap

Yorum Yap