1. Ana Sayfa
  2. Bitcoin

Kurumsal Yatırımcıların BTC Aşkı: Bir Kerede 100 Milyon!

Kurumsal yatırımcıların yüklü BTC alımları ile ilgili haberler gündeme düşmeye devam ediyor. New York Dijital Yatırım Grubu (NYDIG) bir tanesinin tamamı Bitcoin’e ayrılan iki kripto para fonu için tam 150 milyon dolar topladı! SEC’te yer alan iki dosya ile ortaya çıkan yatırım detaylarına göre sadece BTC yatırımı için ayrılan fonda 100 milyon dolar tutarında para toplandı.

Kurumsal Yatırımcıların BTC Aşkı: Bir Kerede 100 Milyon!
0

Kurumsal yatırımcıların Bitcoin alım iştahı artarak devam ediyor! Birbiri ardına paylaşılan yüklü BTC alım haberlerine bir yenisi daha eklendi! New York Dijital Yatırım Grubu (NYDIG) kripto para yatırımı için açtığı iki fonda tam 150 milyon dolar topladı! Fonlardan birisi yüzde 100 BTC yatırımı için açıldı ve fonda Bitcoin yatırımı için ayrılan tutarın 100 milyon dolar olduğu ortaya çıktı!

NYDIG Kripto Para Yatırım Fonları Dosyası SEC’te!

NYDIG tarafından oluşturulan iki fonun verilerine ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) üzerinden ulaşıldı. SEC’te yer alan dosyalarda iki adet fon olduğu ve fonların birisinde 50 milyon dolar toplanırken, oluşturulan ikinci fonda 100 milyon dolar toplandığı bilgisi paylaşıldı. İlk fonun tamamının BTC yatırımı için oluşturulduğu kaydedilirken, ikinci fonda BTC yatırım oranı ile ilgili henüz bilgi paylaşılmadı.

100 Milyon Dolarlık Fona Tek Bir Yatırımcı Katıldı

Fon ile ilgili enteresan bilgilerden birisi de 50 milyon dolarlık fona iki isimsiz yatırımcının katıldığı ve 100 milyon dolarlık fonun ise sadece tek bir yatırımcı tarafından alındığı! 2020 BTC boğa koşusu sırasında gelen bu “gizemli cepler” alımı haberi ise devam eden kurumsal BTC ilgisine verilebilecek en güzel örnekler arasında gösterildi. Yeni zirve kıran BTC’de kurumsal Bitcoin ilgisi devam ederken, pek çok analist yeni rallinin doğasının kurumsal alımlar yüzünden farklı olduğunu sık sık dile getirmeye devam ediyor.

Medya Kuruluşlarında Sürekli BTC Haberi Yapılıyor

Başta CNBC olmak üzere önemli medya kuruluşlarının gündeminden Bitcoin düşmüyor! Paylaşılan Bloomberg raporları, CNBC röportajları ve kurumlar ile yapılan podcast’lerin tamamının ortak konusu ise BTC olmaya devam ediyor. Devam eden rallide gelen bu haberler bazı yatırımcıları tedirgin ederken, kripto para piyasasına genel etkisi ise artarak devam eden FOMO etkisi oluyor.

NYDIG Seçimi Tesadüf Değil!

Kurumsal kripto para yatırımcılarının NYDIG’e gelmelerinin ise piyasalarda “tesadüf” olmadığı konuşuluyor. Şirket 2017 yılında 10 milyar dolarlık Stone Ridge Varlık Yönetimi’nin dışına itilmesi sonrası kurumsal kripto para yatırımcılarına yöneldi ve BitLicense’in tanınan ismi Benjamin Lawsky’yi kadrosuna katarak önemli bir atılım gerçekleştirdi. Kurumsal kripto para yatırımı için 50 milyon dolar harcama yaptığı kaydedilen şirketin, geride bıraktığımız Ekim ayında 50 milyon dolar daha katkı yaparak kurumsal yatırımcılar nezdinde tercih edilebilirliğini artırmaya çalıştığı biliniyor.

Yorum Yap