1. Ana Sayfa
  2. Coin Gündemi
  3. Lansmanı Yüzde 80’i Aşan Ethereum 2.0’da Neler Yaşandı?

Lansmanı Yüzde 80’i Aşan Ethereum 2.0’da Neler Yaşandı?

Heyecanla beklenen Ethereum 2.0 için atılan ilk adım sonrası Beacon Chain aşaması başlatıldı. Yüzde 80’i aşan lansman başarısı ile dolu dizgin devam eden ETH 2.0 güncellemesinde yayınlanan gizemli bir mesaj ise merak konusu oldu. Proof of Stake sisteminin Ethereum sorunlarını çözmesi beklenen yeni güncellemede halen doğrulayıcılar ağa akın ediyor ve sayıları 21 bini çoktan aştı!

featured

Ethereum 2.0 güncellemesi dolu dizgin sürüyor! Lansmanın haberin yazıldığı saatlerde yüzde 80 üzerinde başarı kaydettiği ve yaklaşık 900 bin ETH stake edildiği yeni güncellemede, gizemli bir yayın mesajı garip anlar yaşattı.

Beacon Chain: ETH 2.0 İçin İlk Aşama!

Mevcut Proof of Work (PoW) algoritmasının Proof of Stake (PoF) ile değiştirildiği güncellemenin ilk adımı, Beacon Chain kısa süre önce başlatıldı. Uzun zamandır merakla beklenen ve lansman tarihi yaklaştıkça ETH fiyatında pozitif etki gösteren yeni güncellemede Ethereum Vakfı çalışanı Danny Ryan, ETH 2.0 geliştirilmesi ve son lansmanının uzun bir yolculuk olduğunu ifade etti. Uzmanların algoritma değişikliği ile Ethereum’un sorunlarına iyileşme gözleneceğini söylerken, Danny Ryann, “Ekip ağda üçte ikilik bir katılım oranı bekliyor. Bu şekilde ağın sağlığı yerinde olacak. Üçüncü aşamanın bitiminden sonra birinci tamamlanana kadar ağ bir blok görmeyecek. Bu, lansmandan sonraki ilk 30 dakika içinde gerçekleşecek.” ifadeleri ile süreci açıkladı.

ETH 2.0 İlk Bloğunda Gizemli Mesaj

Süreçte çok sayıda mühendisin yer aldığını ve ETH 2.0 güvenliğinin sağlandığını kaydeden Danny Ryan açıklamaları sonrasında ağa ilk katılan oyuncunun bloğunun oluşturulma detaylarına geçmek gerekirse, ilk bloğa yerleştirilen mesaj gündem oldu. İlk blokta kimsenin anlam veremediği, “Mr. F buradaydı.” mesajı gündemde tartışmalara yol açtı.

ETH 2.0 Lansmanı Yüksek Başarı Oranı Yakaladı!

Halen doğrulayıcıların 21 bini aşarak ağa akın etmeye devam ettiği bahsedilen lansmanda, yüzde 80 başarı oranı geride bırakıldı. Ağda oluşabilecek sorunlara karşın 900 bin ETH stake edildiği kaydedilirken, doğrulayıcıların yaklaşık 32 dolara mal olabilecek sorunlarının çözümü için yeterli tutarda ETH bulunduğu ise sızan bilgiler arasında yer alıyor.

Ethereum Fiyatı 600 Dolar Üzerinde

Öte yandan güncelleme heyecanı yaşanan ETH cephesinde işle yolunda gitmeye devam ediyor. Son düzeltmede yara alan Ethereum hızlı toparlanma göstererek fiyatını yeniden 600 dolar üzerine çıkarmayı başardı. Haberin yazıldığı saatlerde yüzde 1 değer artışı kaydeden ETH, 603 dolar fiyattan işlem görüyor. Yatırımcılarının 700 dolar seviyesini hedeflediği popüler kripto parada, analistler ilk olarak 620 dolar seviyesinin geçilmesi gerektiği konusunda fikir birliğinde. Aşağıda 580 dolar seviyesini kendisine destek yapan ETH, yukarıda 620 – 640 dolar dirençlerini hedeflemiş durumda. Güncellemenin de etkisi ile yükseliş beklenen popüler coin’de 1.000 dolar öncesi geçilmesi gerekli çok sayıda direnç olduğu akıllardan çıkarılmamalıdır.

Yorum Yap

Yorum Yap