1. Anasayfa
  2. Coin Gündemi

Litecoin, Bitcoin’den Daha Hızlı Gelişebilir!

Popüler kripto para trader’ı Coin Bureau, Bitcoin forku ve güçlü altcoin LTC hakkında konuştu. Analist, LTC Coin’in bugüne kadar sadece ayakta kalmayı başarmadığını aynı zamanda kendini geliştirdiğini belirtti.

Litecoin, Bitcoin’den Daha Hızlı Gelişebilir!

Popüler analistlerden Coin Bureau, Litcoin hakkında görüşlerini açıkladı. Litecoin’in güçlü bir kripto para birimi olduğunu, ilk çıkışından buyana kendini yüksek ölçüde geliştirdiğini belirtti. Analist, bu haftaki sert düzeltme ardından ortalama 14 milyar dolar değerinde dinlenmeye geçen LTC’nin bir kripto parada aranan tüm niteliklere sahip olduğunu düşünüyor. Analist, 2011’den beri piyasada olan LTC’nin piyasaya çıkışından bu yana hayatta kalmaktan daha fazla şeyi başardığının altını çiziyor.

LTC Kripto Para Niteliklerine Tam Uyuyor!

Coin Bureau Litecoin hakkında açıklama yaparken,“Bahsettiğim dört özelliğin hepsi LTC’de var. Ödeme aracı olarak kullanılma, süper sağlam tokenomikler, küresel farkındalık, benimsenme ve kripto paradaki en iyi slogan: Gümüş Bitcoin!“ dedi.

Ünlü analist, LTC’yi 200 dolar aralığına düşmeden önceki son yükseliş fiyat hareketlerinde, kurumsal yatırımcı kitlesi tarafından yüksek randa desteklendiğini belirtti. Daha öncede bilindiği üzere, altcoin projesi kripto yatırım devi Garyscale’in geçtiğimiz Şubat ayında çıkarılan LTC tedarikinin %80’ini kurumsal yatırımcıların emdiğini belirtmesi ardından sert yükseliş olmuştu.

LTC Merkeziyetsiz Hale Geçirilebilir Bir Proje!

Ünlü analist, kripto para borsası Coinbase’in ilk çalışanlarından biri olan geliştirici Charlie Lee tarafından oluşturulmuş Litecoin’in Bitcoin’den daha verimli olduğunu açıkladı. Ayrıca analiste göre, LTC merkeziyetsiz bir varlık ancak bir kriz halinde merkeziyetli hale dönüşebilecek bir modelde oluşturuldu.

Analist: LTC Madenciliği BTC’den Verimli!

Litecoin, Script ismi ile anılan özel bir PoW fikir birliği mekanizmasını kullanıyor. Komut dosyası, klasik bir bilgisayar kullanımı ile LTC madenciliğini mümkün kılmak için çalışıyor. Bu, her kişinin ağa katılabilmesini ve Litecoin Blockchain’inin daha merkeziyetsiz bir hale gelebilmesini sağlıyor. Analist, BTC’nin sadece Asic ismine sahip bilgisayarlar ile madenciliğinin yapılabildiğini belirtiyor. Sha-256 madencilik algoritmasına ters düşün bu yapıyı ise verimsiz buluyor. Coin Burau ek olarak, LTC geliştiricilerinin, BTC geliştiricilerinden daha hızlı çalıştıklarını yani kripto paranın BTC’den daha hızlı şekilde geliştirildiğini açıkladı.

Analist: Lee Hain Olabilir!

Analist LTC hakkında tüm detayları ele alırken, geliştiriciler hakkında da yorum yaptı. Bu konuda konuşurken,“Belki LTC geliştiricileri yeterince hızlı çalışmıyordur. Belki de yeterince şeffaf çalışmıyorlardır.“ dedi. Analist aynı zamanda bugüne kadarki en büyük skandallardan birinin ise Charlie Lee’nin LTC satışı olduğunu belirtip, bazılarının hain olduğunu düşündüğünü açıkladı.