1. Ana Sayfa
  2. Litecoin
  3. Litecoin Fiyatındaki Düşüş 5 Doları Buldu!

Litecoin Fiyatındaki Düşüş 5 Doları Buldu!

Kripto para piyasalarındaki düşüş etkisini altcoinler üzerinde göstermeye devam ediyor. Litecoin fiyatındaki değer kaybının 5 dolara ulaştığı belirtiliyor.

featured

Litecoin (LTC) fiyatındaki gerileme devam ediyor. Yatırımcılar 5 gün önce 60 dolar seviyesinden alıcı Litecoin’e sahip olurken bugün ise 55 dolar seviyesinden alıcı arıyor. Bir süredir Bitcoin fiyatında yükseliş olmasına rağmen bugün kripto para piyasalarında ciddi düşüşler yaşandı ve 700 dolar civarını aşan oranda düşüş oldu. Bitcoin fiyatındaki gerileme etkisini bu dakikalarda bile sürdürmeye devam ederken, özellikle de son günlerde altcoin piyasalarında da gerilemeler gündeme gelmeye devam ediyor.

Litecoin fiyatının 5 gün öncesine göre düşüş göstermiş olması özellikle soru işaretleri yaratırken, çok büyük düşüş olmadığını belirten analistler, Litecoin fiyatındaki yükselişin tekrar başlayabileceğini ve 60 dolardan 55 dolara düşüş olmasının büyük endişeye sebep olmaması gerektiğini belirtiyor.

Litecoin Almak İçin Doğru Zaman Mı?

Analistler, Litecoin fiyatında bu dönemde yaşanan düşüşe rağmen bir süre daha beklenmesinin daha doğru bir tercih olup olmayacağı konusunda yatırımcıların çok dikkatli hareket etmesi gerektiğini belirtiyor.

Eğer ki Bitcoin fiyatında gerilemeler yaşanmaya devam ederse ve 13.000 dolar seviyesinin altına düşüş olursa ve 11.300 dolara doğru gidişat görülürse Litecoin fiyatının da olumsuz etkilenebilecek olduğunun altını çiziyorlar.

Altcoinler Değer Kaybediyor

Sadece Bitcoin veya Litecoin değil, beraberinde diğer kripto para birimlerinde de değer kayıpları görülüyor.

Bunun sebebi olarak piyasadaki genel düşüş ve Bitcoin’de yaşanan gerileme sebep olarak gösterilirken, ABD seçimlerinin en büyük etkenlerden bir tanesi olduğu iddia edilmekte.

Bu Dönemde Dikkatli Olunmalı

Analistler, bu dönemde dikkatli olunmazsa kötü sonuçlarla karşılaşma riskinin 3 ay öncesine göre çok daha fazla olduğuna işaret edip “bu dönemde yapılacak alımlarda ve satışlarda dikkat etmek gerek. Aksi durumda daha büyük değer kayıpları ile karşılaşmak mümkün olduğu gibi kar rakamlarının düşük kalması sonucu ile karşılaşmak mümkün olabilir” diyor.

Yorum Yap