1. Anasayfa
  2. Kripto Para

Litecoin Madencileri Dogecoin’e Minnettar!

Piyasa çılgınlığının yaşandığı kripto para birimlerinden Dogecoin, Elon Musk sayesinde bu sene etkili değer kazanımları yaptı. Hatta piyasada 4. sıraya kadar yükselmeyi başardı. Litecoin yatırımcıları ise Dogecoin’i gündemlerine aldılar.

Litecoin Madencileri Dogecoin’e Minnettar!

Kripto para piyasasındaki son hamleleri ile piyasada 4. sıraya kadar yükselmeyi başaran Dogecoin, şimdilerde Litecoin yatırımcılarının gündem maddeleri arasına girdi. Elon Musk sayesinden yıl içinde etkili değer kazanımları yapan DOGE, yatırımcılarca kimlik bunalımı ile ilişkilendiriliyor. Dogecoin’in bir meme coin olduğu, espri amaçlı bu kripto paranın çok ciddiye alınmaması gerektiği çok kez dile getirildi. Bu açıklamalar devam ederken, yeni ifadeler ise Litecoin madencilerinden geldi.

DOGE Artışı LTC Madencilerine Kar Sundu!

Bilindiği gibi Tesla CEO’su olan Elon Musk, birkaç aydır Dogecoin’i destekliyor. Elon Musk ilk olarak,“ Dogecoin bizim ağımız. Dogecoin insanların kripto parasıdır. Doge Aya gidecek.“ ifadelerini kullandı. Bu ifadeler değer kazanımını tetikledi. Dogecoin’in yorumlar ile gelen fiyat artışlarından ise en çok Litecoin madencilerinin karlı çıktığı açıklandı.

DOGE Hakkında Spencer Noon Analizi

Spencer Noon’un Dogecoin hakkında önemli bir analizi gündeme geldi. Analiz ardından yapılan açıklamada,“ DOGE, tarihsel anlamda tüm LTC madencilik gelirinin %10’unu oluşturdu. Litecoin madencileri günlük gelirde 5 kat artış yaşadılar. Fırsatçı LTC madencileri, DOGE hash gücünü sene başından bu yana %48 yükselttiler. Toplu şekilde madenciliği yapılan kripto para şimdilerde daha iyi bir performans sergiliyor.“ ifadeleri kullanıldı.

Açıklamaları ile kripto para takipçilerine yeni bir bilgiyi sunan Spencer Noon, dünyanın en büyük kripto parası Bitcoin ile DOGE’yi karşılaştırdığında, daha önemli bir noktaya dikkat çekti. Spencer Noon, tapoloji açısından konuya yaklaşarak, Dogecoin nod’larının sadece %62’sinin kısmen 1 dakikalık blok süreleri tarafından yönlendirilen uç zincirdeki 5 blok içinde senkronize olduğunu belirtti. Analiz sonuçlarında,“Daha düşük sayıda tam senkronize olmuş node, yeni nod’ların ağa bağlanmalarını ve senkronize edilmelerini zorlaştırıyor. Ağ katmanında belirli eksiklikler var.“ ifadesine yer verildi.

Dogecoin Fiyatı Ne Durumda?

31 Mayıs 2021’de saatler 16:18’i gösterirken ise Dogecoin fiyatı, 0.30 dolarlık fiyatı tabloya aldı. CoinMarketCap verilerine göre %2.70 oranında değer kazanımı içinde olan DOGE Coin, yatırımcılar için avantajlı koşulları doğurdu.

Uzmanlar, aynı dakikalarda LTC Coin’in ise 183.01 dolarlık fiyatı grafiğe aldığını açıklıyorlar. Bu kapsamda Litecoin değer kazanımı ise %3.52 oranında tabloya geliyor. Analistler Dogecoin’in artışa devam edebileceği yönünde tahminlerini sundular.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir