1. Anasayfa
  2. Kripto Para

Madencilikte Oluşan Isı Nasıl Kullanılır?

Tesla CEO’su kripto para madenciliği hakkında önerdiklerinin dikkate alınmasından oldukça memnun görünüyor. Bu konu hakkında detaylar gündeme yansırken, şimdilerde Bitcoin madenciliğinde açığa çıkan ısının nasıl kullanılabileceği tartışılıyor.

Madencilikte Oluşan Isı Nasıl Kullanılır?

Elon Musk’ın Bitcoin madenciliğini eleştiren yorumları, kripto para dünyasında ciddiye alındı. Bu durum ise Tesla CEO’sunu sevindiriyor. Elon Musk yorumları ile başlayan Bitcoin madenciliği ile ilgili konulara bir yenisi daha eklendi. Şimdi ise BTC üretimi sırasında açığa çıkan ısının nasıl kullanılabileceğinden söz ediliyor.

Sosyal Medyada Madencilikle Isınan Küvet!

Yakın tarihte sosyal medya üzerinde dikkat çekici bir görsel ortaya çıktı. Bu görselde Dogecoin madenciliğinden elde edilen ısı ile ısıtılan bir banyo görülüyordu. Elon Musk paylaşımdan söz ederek, bu fikrin oldukça hoşuna gittiğini belirtti.

Diğer yandan Bitcoin madenciliği ile ısıtılan bir küveti de görmek istediğini ifade etti. Hatırlanacağı üzere, geride kalan senelerde soğuk iklimlerin olduğu coğrafyalarda yer alan BTC madencileri, dairelerini sıcak tutmak için cihazlardan çıkan ısıyı kullanıyorlardı.

Elon Musk’ın Piyasaya Etkileri

Elon Musk’ın kripto para birimlerine ve üretimine olan ilgisi başından buyana bilinen bir gerçek. Son dönemlerde ise Dogecoin ile yollarını birleştirmesi, bunun tüm kripto para yatırımcıları tarafından görülmesine sebep oldu. Kripto para alanı ele alındığında özellikle Dogecoin’de meydana gelen devasa fiyat yükselişlerinin sorumlusu Elon Musk olarak gösteriliyor. Bitcoin için ise hem değer kayıplarının hem de rekor fiyatların sebepleri arasında Elon Musk’ın tweetleri yer alıyor.

Tesla Açıklamaları Ardından BTC Ne Durumda?

Tesla’nın BTC ödemlerini, çevresel kaygılara bağlı olarak askıya alması, Bitcoin’in rekor fiyatlarından düşüşe geçmesine sebep vermişti. Ortalama %50 oranında değer kaybı yapan BTC 30 bin dolara kadar iniş yapmıştı. Bu düşüşten beri BTC fiyatı 37 bin dolar seviyesine aşabilmiş değil. 1 Haziranda 36,320 dolarlık fiyat ile sadece %2.09 oranında değer kazanımını kayda alıyor.

Buterin ve Musk Savaşının Piyasaya Etkisi

Bitcoin fiyatları üzerinden hem Elon Musk’ın hem de Buterin’in dolaylı yoldan etkileri bulunuyor. Çünkü ne zaman Buterin ve Musk arasında atışmalar ve görüş ayrılıkları başlasa ETH, BTC ve Dogecoin fiyatlarında hareketlenmeler sahneye geliyor.

Piyasada popüler kripto para birimleri olarak bilinen bu varlıklar, hareketleri ile genel piyasa havasına da yön verme özelliğine sahipler. Nitekim 202 Mayıs ortasında görülen karamsar piyasa havasında, 3 kripto para biriminde de değer kayıpları hakimdi.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir