1. Ana Sayfa
  2. Kripto Manşet

Manchester NFT Koleksiyonu Çalışmaları Başladı!

İngiltere Premier Ligi takımlarından Manchester City, EFL şampiyonluğunu anma hedefi ile bir NFT yayınlama planını açıkladı. NFT çılgınlığına Riyad Mahrez ve Sir Kenny Dalglish yardımı ile katıldılar.

Manchester NFT Koleksiyonu Çalışmaları Başladı!

Manchester City, EFL şampiyonluğunu anma amacıyla NFT yayınlama planını yaptığını duyurdu. Kripto para dünyasının NFT çılgınlığına Riyad Mahrez ve Sir Kenny Dalglish desteği ile katılan Manchester City, “1“ isimli koleksiyonu piyasaya sürecek. Bu koleksiyon, MakersPlace’de piyasaya sürülecek olan bir dizi dijital sanat eserinden oluşuyor. Gelirlerin bir bölümü ise Manchester şehrine bağışlanacak.

Sporcuları Konu Alan NFT’ler!

Mahrez ve Dalglish, kulüp ile beraber koleksiyonu hazırlamak amacıyla NEM (XEM) Group ile birlikte çalışma yürütecekler. Dalglish konu ile ilgili olarak açıklama yaparken,“ NFT’ler, hayranlara en sevdikleri oyuncuların kariyerlerinden anları toplama şansını verecek. Benzersiz anlar bu NFT’ler ile toplanacak. Sporcuların en sadık destekçilerini ödüllendirmek için yepyeni bir yol açacağız.“ dedi.

Mahrez ve Dalglish aynı zamanda kendi NFT’lerini oluşturmak için de NEM Group ile birlikte çalışıyorlar. NFT çılgınlığına bakıldığında pek çok kurumsal şirketin ve takımın bu sahada yer aldıkları görülüyor. Dijital sanat ürünleri, NFT akımı ile eşsiz birer varlığa dönüşüyorlar.

BlocFi Yanlış Para Yatırma İşlemi Yaptı!

Bugün Manchester spor kulübü ardından gündemde ilgi bulan diğer bir kuruluş ise BlockFi firması oldu. BlockF bugün yanlışlıkla bazı müşterilerine BTC gönderimi yaptı. Geçen hafta Reddit’teki bir gönderide, 25 milyon dolardan fazla değerde 701 BTC “bonus ödemesi“ gösteren bir kargaşa bildirilmeye başlandı. Ardından görülen yanlış bir dağıtım yapılmış olduğuydu.

Zararlar Geri Ödemeler İle Kapatılıyor!

Hatalı ödemeler ile belirli işlem hacmi hedeflerine ulaşan müşteriler ise Mart ayı ticaret kampanyası tanıtımları üzerinden bu ödülleri aldılar. BlocFi açıklamasına göre, ticaret promosyonlarına katılan müşterilere Gemini doları göndermek amaçlanıyordu. Ancak tutar yanlışlıkla BTC şeklinde transfer edildi. Firma müşterilerinden bazılarının BTC’leri geri çektiklerini ve yaklaşık 10 milyon doların geri ödendiğini ifade ettiler.

Bu konuda yapılan açıklamada,“Ortalama 100 müşteriden oluşan küçük bir kısma 17 Mayıs’ta hatalı bir para yatırma işlemi yapıldı. Platformdan para çekimleri yapılabildi. Şirket kaybı şuanda ortalama 10 milyon dolar ve müşteriler para iadelerini yaptıkça zaralarımız hızla azalıyor. Müşterilerimizin hatayı anladıkları ve kendilerine ait olmayan fonları iade ettikleri için teşekkür ediyoruz.“ dendi. Temsilciler ayrıca yanlış gönderilen BTC’lerin çoğunun güvenilir müşteri fonlarına gittiklerini belirttiler.