1. Ana Sayfa
  2. Kripto Para

McCaleb Yüklü XRP Satışına Başladı!

Ripple’ın ilk dönemlerinde baş teknolojisi sorumlusu olan McCaleb, soğuk cüzdanlarından ortalama 265 milyon XRP satmak için harekete geçti. XRPScan platformunun paylaştığı rakamlar ise çarpıcı oldu.

McCaleb Yüklü XRP Satışına Başladı!

Ripple’ın ilk baş teknoloji geliştiricisi olarak bilinen McCaleb, çevrimdışı cüzdanlarından XRP satışı yapmak amacıyla hareket gerçekleştirdi. 265 milyon XRP satışı için hamle yapan isim, XRP Scan platformunun çarpıcı verilerine konu oldu. XRPScan platformunun paylaştığı rakamlara göre, Chris Larsen ile birlikte Ripple’ı kuran Jed McCaleb’ın son 20 günde elektronik adreslerinden 265 milyon XRP Coin taşıdığı görüldü. Bu anda “Taco Stand“ cüzdanında ise neredeyse 400 milyon Ripple kaldığı görüldü. Fobes’e göre, ünlü ismin net varlıkları son dönemde %27 azaldı.

McCaleb Yüklü Satışa Gitti!

XRPScan, 12 Mayıs’tan bu yana bir Ripple adresinden 442.127 XRP aldıktan sonra, Jed McCaleb’ın 10 milyon, 13,4 milyon ve 17 milyon XRP taşıyan 20 transfer yaptığını görüldü. Geçen hafta, Ripple kurucu ortağı, 80,4 milyon XRP Coin’i boşaltı. Bu hafta ise bir gün içinde 10.008.592 Ripple satışı yaptı. Toplamda ortalama 60 milyon token’ın üzerinde bir miktarda hareket söz konusu oldu. Şu anda McCaleb’ın “ taco stand“ üzerinde 399.263 Ripple’ı kaldığı belirtildi. Bu, 1.12 dolarlık borsa kuru baz alındığında 449.116 dolar olarak hesaplanıyor.

Varlık Azaldıkça Satış Miktarı Düştü!

Şimdiye kadar, Ripple kurucu ortağı tarafından satılan XRP Coin miktarı her hafta düşüyor. Mayıs ayında 17.301 XRP Coin boşaltarak işe başlayan isim, ikinci haftada 13.4 milyon dolarlık satışa çıktı. Şimdi ise 10 milyar dolarlık satışta görüldü. Nisan ayında ilk günde 12.093 XRP çıkaran isim, ardından her gün 8.399 XRP satmak için harekete geçti. Blockchain araştırmacısı ve analisti Leonidas Hadjioizou, McCaleb’ın ilk dokuz milyarlık Ripple deposunun giderek küçüldüğünü, Eylül ayında XRP zenginliklerinin tükeneceğini belirtti.

Satışın Sebebi Ne?

Yatırımcılar bu yoğun XRP satışının sebebini merak ediyorlar. Analistler ise ünlü ismin artık XRP Coinleri gözden çıkardığını ve geleceğine muhtemelen inanmadığını ifade ediyorlar. Özellikle yine SEC davası hakkında gündeme gelen “Ripple böyle giderse işi bitebilir.“ ifadelerinin, XRP Coin’e olan güveni sarstığını belirttiler. Ripple avukatlarının son konferans görüşmesinde XRP Coin’in menkul kıymet olduğunu kabul ettikleri yönünde ortaya atılan iddialar. Geliştiricilerin bir çıkar yol bulmak için 12 farklı hukuk bürosundan destek aldıklarını ifade eden söylentiler devam ediyor. Bunlar devam ederken artık birçok kişinin XRP Con satışına yöneldiği belirtildi.

Yorum Yap