1. Anasayfa
  2. Coin Gündemi

Menkul Kıymet Avukatından Korkutan Ripple Tahmini

ABD Menkul Kıymet ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) açtığı dava ile çöküşe geçen Ripple (XRP), gördüğü 0,17 dolarlık dip noktanın ardından toparlanma yaşayarak fiyatını 0,27 dolar seviyesine taşıdı. Ancak uzun bir süredir bu bölgede yatay bantta seyreden XRP belirsizliği ile yatırımcılarını endişelendirirken, XRP kullanıcılarını daha da endişelendirecek bir tahmin Arca kurucu ortağı tarafından geldi.

Menkul Kıymet Avukatından Korkutan Ripple Tahmini

Kripto para piyasalarının, piyasa değeri bakımından en büyük 3. kripto para birimi konumunda iken ABD Menkul Kıymet ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından açılan dava ile birlikte düşüşe geçen Ripple (XRP), 0,77 dolar seviyesinde başladığı bu düşüşlerde 0,17 dolar seviyesinde dip noktasını gördü. XRP fiyatı bu aşamadan sonra toparlanmaya başladı ve 0,27 dolar etrafında konumlandı. Uzun bir süredir bu seviyede bulunan XRP, hafta arasında yaşanan yukarı yönlü hareketlenmelerde bile bu seyrini korumaya devam etti ve kullanıcılarını endişelendirdi. Hafta arasında lider altcoin Ethereum (ETH) tüm zamanların en yüksek seviyesini yeniden belirledi ve birçok altcoin de harekete geçti ancak XRP bu artışlara karşılık vermedi. XRP adına belirsizlikler ve kaygılar gücünü korurken, bu kaygıları güçlendirecek bir açıklama New York merkezli kripto para odaklı varlık yönetim şirketi Arca’nın kurucu ortağı Phil Liu tarafından geldi. Liu açıklamasında, dava sonrası 2021 sonunda XRP’nin tarihin tozlu sayfalarına karışacağını iddia etti.

Liu XRP’yi Yetersiz Buluyor

Arca’nın kurucu ortaklarından biri olan ve aynı zamanda bir menkul kıymetler avukatı olan Phil Liu, Wall Street Journal tarafından alınan habere göre XRP için “Bu şeyin 2021 sonuna kadar tarihin tozlu sayfalarına karışacağını düşünüyorum” ifadelerini dile getirdi. Liu öte yandan XRP’nin yetersiz olduğunu ifade etti ve firmanın tek gelirinin XRP üzerinden olduğunu dile getirdi. Bir diğer taraftan Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, geçtiğimiz yılın Şubat ayında yaptığı açıklamasında “XRP satmasaydık karda olmazdık veya nakit akışımız pozitif yönde olmazdı” sözlerini dile getirmişti.

Liu’ya Göre Ripple 2021 Sonunda İflas Edecek

Phil Liu, yaptığı açıklamasında ayrıca, 2021 yılının Aralık ayı sonlarına doğru Ripple şirketinin SEC davasından dolayı, XRP satışlarının yanında bir alternatifi olmadığı için iflas edebileceğini düşündüğünü belirtti. Liu’ya göre Ripple 2021 sonunda iflas etmiş olacak ve XRP için sil baştan bir başlangıç yapması gerekecek. Ünlü menkul kıymet avukatının bu yorumları, kripto para piyasalarında XRP adına bulunan kaygıları güçlendirmeye yetti. Şimdi piyasalarda XRP fiyatının, yaşanan hareketliliklere vereceği tepkiler takip edilecek.

XRP Direnç ve Destek Noktaları

Hafta arasında başlayan yükselişlere katılmayarak dikkat çeken ve yatay bantta bulunan Ripple (XRP) için analistler, sıradaki güçlü direnç noktalarının 0,33 dolar, 0,368 dolar ve 0,385 dolar seviyesinde takip edileceğini belirtiyor. Öte yandan olası bir düşüşte ise analistlere göre XRP için aşağı yönlü, ilk olarak 0,261 dolar seviyesi ve ardından sırasıyla 0,259 dolar ile 0,236 dolar seviyeleri destek noktaları olarak takip edilecek.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir