1. Ana Sayfa
  2. Bitcoin

Miami Belediye Başkanından Bitcoin Açıklamaları

Hem geleneksel ekonomi piyasalarında hem de kripto para piyasalarında uzun zamandır tartışılmakta olan Bitcoin’in (BTC) kullanım alanları ve işlevselliği konusunda, daha önce yaptığı açıklamalar ile olumlu mesajlar veren Miami Belediye Başkanı Francis Suarez, son açıklamalarında Bitcoin adına daha büyük adımlar atma hazırlığında olduğunu gösterdi. Suarez, geçtiğimiz günlerde çalışanların maaşlarının Bitcoin ile verilmesi konusunda heyecan uyandıran açıklamalarda bulunmuştu.

Miami Belediye Başkanından Bitcoin Açıklamaları

Kripto para piyasalarının yanı sıra, özellikle lider kripto para birimi Bitcoin’in (BTC) popülaritesinin artmasıyla birlikte, geleneksel ekonomi piyasalarında da ana gündem maddelerinden biri Bitcoin oldu. Ana akım medyada da sık sık yer almaya başlayan Bitcoin ve kripto para birimlerinin işlevselliği ve kullanım alanları ile ilgili tartışmalar sık sık gündeme geliyor. Birçok ünlü isim, Bitcoin’in değer saklama aracı bile olmadığını savunurken, bazı ünlü isimler de Bitcoin’in değer saklama aracından fazlası olduğunu savunuyor. Bitcoin, bu kapsamda ekonomi piyasasında olduğu gibi ana akımda da insanları adeta ikiye ayırdı. Ancak kripto para piyasalarına olan ilgi artış göstermeye devam ediyor ve genel tabloda oluşan fikirlerde, dünyanın artık daha dijital bir hal almaya başlaması, geleneksel para birimlerini de etkileyeceği ve ilerleyen dönemlerde dünyada paraların da dijitale dönme adımları atılacağı yer alıyor. Bu fikirlere paralel ve olumlu karşılık veren Miami Belediye Başkanı Francis Suarez, büyük bir Bitcoin destekçisi olduğunu gösterdikten sonra, bunu kanıtlamak adına adımlar atma hazırlığında olduğunu da gösterdi.

“Bitcoin Dostu Şehir” Çalışmaları Devam Ediyor

İlk olarak yılbaşından önce, geçtiğimiz yılın sonlarında gündeme gelen Miami Belediye Başkanı Francis Suarez, ilk açıklamalarında Bitcoin’i ve kripto para piyasalarını uzun zamandır araştırdığını ifade etmişti ve şehrinin bu konuda önemli adımlar atabileceği sinyallerini vermişti. Suarez, bu sinyallere paralel olarak olumlu açıklamalarına bir süre daha devam etti ve ilk olarak hedeflerinin Miami şehrini, “Bitcoin dostu şehir” haline getirmek olduğunu ifade etti. Bu açıklamalar piyasalarda heyecan yaratmayı başarmışken, Suarez yine umut dolu bir açıklamada bulundu. Geçtiğimiz günlerde çalışanların Bitcoin ile maaş almasının önünü açmaya çalışacaklarını ifade eden Suarez, yeni bir adım daha atıyor ve artık Miami’de vergiler de Bitcoin ile ödenebilir hale gelecek.

Suarez’in Çalışmaları Övgü Topluyor

Suarez önceki açıklamalarında, ayrıca belediye hazinesinin bir bölümünü Bitcoin rezervlerinden oluşturabileceklerini de söylemişti. Vergilerin Bitcoin ile ödenebilmesi konusunda atılan adımlar için Miami şehri komisyon üyelerine açık bir şekilde teşekkürlerini ileten Suarez’in bu açıklamaları Twitter’da aralarında Anthony Popliano’nun da bulunduğu birçok kişi tarafından takdir topladı.

Bu Adımlar Bitcoin Artışını Destekliyor

Bitcoin fiyatında son günlerde yukarı yönlü birçok hareketlilik yaşandı ve Bitcoin rekorunu 49 bin doların üzerine kadar taşıdı. 50 bin dolara git gide yaklaşan Bitcoin, sadece Miami şehri tarafından değil, BNY Mello gibi şirketlerden de destek görüyor. BNY Mello da geçtiğimiz gün müşterilerine Bitcoin hizmetleri sunacağını açıklamıştı ve atılan bu adımlar, Bitcoin’in değer artışlarını destekleyecek gibi görünüyor.

Yorum Yap