1. Ana Sayfa
  2. Bitcoin

Miami Şehri Her An Bitcoin Adımı Atabilir

Geçtiğimiz günlerde, Miami Belediye Başkanı Franciz Suarez, yaptığı iyimser Bitcoin (BTC) açıklamaları ile gündeme gelmişti. Suarez’in açıklamaları sonrasında, kripto para piyasalarında kurumsal şirketlerden sonra kamu alanlarının da Bitcoin adımı atmasına ilişkin yeni fikirler ortaya atılmıştı. Olumlu anlamda ortaya atılan bu fikirler sonrasında, Francis Suarez dün bir kez daha benzer bir konu ile ilgili gündeme geldi.

Miami Şehri Her An Bitcoin Adımı Atabilir

Kripto para piyasalarında geçtiğimiz gün, kamu alanından atılabilecek bir Bitcoin (BTC) adımı sinyali, piyasalarda heyecan yaratmıştı. Miami Belediye Başkanı Francis Suarez, yaptığı açıklama ile Bitcoin’e ilgi duyduğunu ve konu ile ilgili araştırmalara başladığını belirtmişti. Daha sonrasında Suarez, kripto para piyasalarında ünlü kahin Anthony Pompliano’yu takibe aldığını da dile getirmişti. Başkanın bu açıklamalarına Pompliano’dan da cevap gecikmemiş ve başarılı analist bu açıklamaların çok olumlu olduğunu dile getirmişti. Yaşanan bu gelişmeler sonrasında kripto para piyasalarında, kurumsal şirketlerden sonra bir kamu alanının atacağı adım ihtimali, fazlasıyla heyecan yaratmaya yetti. Sonrasında dün, Francis Suarez Bitcoin’e ilişkin çok daha açık sinyaller verdi.

Pompliano İsteğini Başkana Twitter’dan İletti

Kripto para piyasalarında, lider Bitcoin’in 28 bin dolar seviyesinin üzerine çıkarak tüm zamanların rekorunu kırmasında, en büyük pay sahibi kurumsal şirketler olmuştu. MicroStrategy, MassMutual gibi dev şirketlerin yaptığı devasa Bitcoin yatırımları sonrasında, kamu alanından atılabilecek ilk benzer adım sinyali Miami’den geldi. Geçtiğimiz gün Miami Belediye Başkanı Francis Suarez’in açıklamaları sonrasında dün, Twitter’da başarılı analist Anthony Pompliano daha önce benzer şekilde akım haline gelen retweet desteği ile Başkan Suarez’e Bitcoin yatırımı çağrısı yaptı. Pompliano, Suarez’in şehir hazine rezervlerine, bütçenin %1’i kadar Bitcoin eklenmesi konusunda, takipçilerinden retweet desteği istedi. Daha sonra Pompliano’nun paylaşımına Suarez’den kısa sürede yanıt geldi.

Charlie Shrem Talebi Şehirden Eyalete Taşıdı

Anthony Pompliano’nun talebine karşılık Suarez, bu konuyu kesinlikle değerlendirmeye alacaklarını belirtti. Oluşan olumlu havanın ardından Bitcoin Foundation kurucusu Charlie Shrem de bu diyaloğa dahil oldu ve bu talebi genişletti. Shrem, sadece Miami şehrini değil, tüm eyaleti Bitcoin dostu yapma çağrısı yaptı. Sherem genişletme talebini Florida Eyaleti CFO’suna (Chief Financial Officer – Finansal İşker Yetkilisi) duyurdu. Charlie Sherem, Florida Eyaleti CFO’su Jimmy Patroins’e ilettiği talepte, Florida Eyaleti ve Miami şehri sponsorluğunda, bir kripto para etkinliği düzenleme fikri sundu.

Florida CFO’su Açıkça “Olur” Demedi Ama Açık Kapı Bıraktı

Charlie Shrem’in yaptığı çağrıya CFO Jimmy Patroins, çok net şekilde olumlu bir yanıt vermemiş olsa bile, yine de açık kapı bıraktı. Jimmy Patroins, global ekonomi piyasalarının ağını genişletme kapsamında istekli ve iyimser olma fikrini sevdiğini ifade etti. Patroins’in politik bir cevap vermiş olsa da konuya olumsuz bir yaklaşım göstermemiş olması ise kripto para piyasalarını heyecanlandırmak için yetti. Eğer kurumsal şirketlerin ardından şehirler, eyaletler Bitcoin yatırımı yapmaya başlarsa lider Bitcoin fiyatının hangi boyutlara ulaşacağı da çok merak ediliyor.

Yorum Yap