1. Ana Sayfa
  2. Kripto Manşet
  3. Micostrategy CEO’sundan Heyecanlandıran BTC ve Altın Yorumu

Micostrategy CEO’sundan Heyecanlandıran BTC ve Altın Yorumu

Mcrostrategy CEO’su Michael Saylor, Bitcoin (BTC) ve altın arasındaki ilişkiye ilişkin yorumda bulundu. CEO Saylor’un yorumu ise özellikle kripto para piyasası kullanıcıları için heyecan yarattı. İki varlığın bir arada bulunamayacağını belirten Michael Saylor, “BTC yuvadan çıktığı anda ilk önce altını tahtından edecektir.” dedi

Micostrategy CEO’sundan Heyecanlandıran BTC ve Altın Yorumu

Microstrategy CEO’su Michael Saylor, Anthony Pompliano’nun BTC ve altınla ilgili paylaştığı bir gönderiye katıldığını dile getirdi. Pompliano, paylaştığı gönderide, BTC ve altının birlikte var olamayacağına ilişkin bazı fikirlerini belirtti. Gönderiye katıldığını belirten Saylor, BTC’nin tam manasıyla bir varlık statüsünü elde etmesi ile beraber altının tahtını devireceğini iddia etti. Sosyal medyada Twitter üzerinden Saylor; “Pompliano’nun söylediklerine katılıyorum. Bitcoin ve altını benzer ve birbirini tamamlayıcı varlıklar olarak görmek tehlikeli. Bitcoin yuvasını terk ettiği anda ilk önce altının tahtını devirecektir.” sözlerini paylaştı.

Yapılan Karşılaştırma Doğru Olmayabilir

Decrypt’te paylaşılan yazıda yer verilen bilgiler ışığında; Michael Saylor’ın “dijital altın” olarak gördüğü Bitcoin, aslında pek de altına benzerlik göstermiyor. Bu sebeple Saylor’a göre Bitcoin ve altın arasında yapılan karşılaştırma pek doğru olmayabilir.

BTC İçin “Dijital Altın” Benzetmesi

Decrypt’te Bitcoin’in sahip olduğu potansiyel nedeniyle “dijital altın” ismini aldığı söylenirken birçok analistin Bitcoin’in işlevi konusunda çeşitli şüpheleri bulunduğu da ifade edildi. Haberde, Mike Novogratz’ın “Bitcoin bir dijital altın olarak yükselişini sürdürmeye devam edecek. Giderek daha fazla insan portföyüne Bitcoin’i eklemek isteyecek.” sözüne yer verildi.

425 Milyon Dolarlık Parayı Altına Dönüştürmeyi Düşünmüş

Mike Novogratz’ın sözlerinden yola çıkarak; Michael Saylor 2 Ekim tarihinde Stansberry Research ile yaptığı bir röportajda “dijital altın” konusunu gündeme taşımıştı. Saylor, Daniela Cambone’la yaptığı röportajda 425 milyon dolar değerindeki parayı önce altına yatırmayı düşündüğünü, ancak fikrini değiştirerek Bitcoin’e yatırmayı tercih ettiğini dile getirdi.

Bu ifadelerin ardından Twitter’da röportajla ilgili paylaşım yapan Saylor, “Bu röportajda neden #Bitcoin’in dijital altın -ideal hazine rezerv varlığı- olduğuna inandığımı açıklıyorum. Enflasyonu, fiziksel altının sınırlarını ve Bitcoin’in neden Apple, Google ve Facebook’a benzer avantajlara sahip olduğunu tartışıyoruz.” sözlerini dile getirdi.

Michael Saylor 9 bin 882 dolardan BTC satın almıştı, Saylor’un sahip olduğu BTC’lerin şu anki değeri 277 milyon dolar seviyesinde bulunuyor.

100 Yıl Boyunca Satmayı Düşünmediğini Söylemişti

Şu anki değeri ile 277 milyon dolarlık BTC’yi elinde bulunduran CEO Michael Saylor, daha önce elindeki BTC’ler ile ilgili birtakım açıklamalarda bulunmuştu. “Bu bir spekülasyon ya da riskten korunma değil. Bitcoin Standardını benimsemek bilinçli bir kurumsal stratejidir.” sözleriyle fikrini ifade eden Saylor, 100 yıllık bir görünüme sahip çeşitli seçenekler değerlendirildikten sonra BTC’nin tek seçenek olduğuna karar verdiğini ifade etmişti. Vergi ve harçların diğer tüm varlıkları öldürdüğünü ve öldürülmeyen varlıkların ise bir CEO, hükümet ya da ülke tarafından yönetildiği için sakat bırakıldığını söylemişti.

Yorum Yap

Yorum Yap