1. Ana Sayfa
  2. Kripto Para

MicroStrategy BTC Alımına Devam Edecek!

En büyük Bitcoin boğaları arasında olan MicroStrategy Bitcoin alımlarına devam edeceğini açıkladı. Açıklama ardından Bitcoin fiyatında artış gündeme yansıdı. Şirket 400 milyon dolarlık alım hedefini 500 milyon dolara çıkardı.

MicroStrategy BTC Alımına Devam Edecek!

Büyük BTC boğalarından MicroStrategy, 400 milyon dolarlık Bitcoin alımını, Bitcoin fiyatlarındaki düşüşe rağmen yapacağını açıklamıştı. Ancak fiyat gerilemesini bir fırsat olarak gören ve Bitcoin’e güvenen şirket, alım hedefini 500 milyon dolar değerine çıkardı. Kurumsal yazılım şirketi MicroStrategy, şirket tahvil satışını 500 milyon dolara çıkaracağını ve tahvil satışları ardından Bitcoin satın alacağını belirtti. Şuanda şirketin elinde hal hazırda 92.079 BTC bulunuyor. MicroStrategy, bu rakamın üzerine ek satın alım yaparak Bitcoin rezervini genişletmek istiyor.

MicroStrategy BTC Yatırımında Zararda!

Bloomberg’in raporuna göre, MicroStrategy, firma tahvilini senelik %6,125 getirinin karşılığında almayı talep eden yatırımcılardan 1.6 milyar dolarlık tahvil emri aldıktan sonra satışları yükseltmeye karar verdi. Michael Saylor liderliğinde olan şirket daha fazla tahvil satışı yaparak, daha fazla Bitcoin alma hedefini gerçekleştirebilecek.

Bitcoin geçen ay, 63.501 dolar seviyesine aşan rekor fiyattan işlem gördü. Ancak ardından yaptığı değer kayıpları ile 30 bin dolar düzeyine en yakın noktalara kadar fiyat düşüşlerini kayda aldı. Aslında bu sırada MicroStrategy şirketi daha önce almış olduğu Bitcoin miktarı üzerinden zarara geçti. Son çeyrek içinde kayda geçen Bitcoin fiyat düşüşleri ardından, şirketin kripto para rezervinde 284.5 milyon dolarlık zarar meydana geldi. Diğer yandan Bitcoin fiyatlarındaki bu düşüş ve rezervde meydana gelen zarar, şirketin resmi değerinde de düşüşe sebep verdi.

MicroStrategy Zarara Rağmen Alım Yapacak!

Bugün MicroStrategy hisse senetleri %2 oranında değer kaybetti. Firma, Şubat ayında 100 doların üzerinde satışa koyduğu tahvilleri ise mevcut satış süresinin ortasında 65 dolara kadar çekti. Ancak tüm bunlara rağmen Bitcoin alım hedeflerini yükselttiğini bir kez daha açıkladı. Şirket Bitcoin’in geleceğinin son derece parlak olduğuna ve fiyat düşüşlerinin geçici olduğuna inanıyor. Bu yüzden yeni yatırımlarını da zararı kapatacağını düşünerek Bitcoin’e yapmayı planlıyor. 2021’de yapılacak 500 milyon dolarlık yeni BTC alımı yatırımcıların yakın takibine girdi.

BTC Fiyatlarında Artış Oluştu!

Bu haberin günde yansıması ardından BTC fiyatında bugün artış meydana geliyor. 10 Haziranda saatler 08:19’u gösterdiğinde Bitcoin fiyatı 36.781 dolar düzeyine geldi ve %8.97 oranında değerlendi. Bitcoin son 24 saatlik sürede en düşük 33.488 dolardan, en yüksek ise 37.575 dolardan işlem gördü. Bitcoin piyasa sıralamasında hala liderliği koruyor ve piyasadaki hakimiyet oranı ise %42,98 olarak açıklanıyor. Bu kapsamda BTC, sabah saatlerinde, dün bilgisi sunulan 35.500 dolarlık psikolojik fiyat seviyesini de aşamayı başardı.

Ethereum Değer Kazanıyor!

Dün Btcoin gün boyunca değer kayıplarıyla adından söz ettirmişti. Bugün sabah saatlerinde ise tam tersi bir şekilde değer kazanımını tabloya aldı. Ondaki bu fiyat iyileşmesinin etkisi piyasada da yankı buldu. Aynı anda Ethereum fiyatlarında artışın oluştuğu görüldü. 10 Haziranda saatler 08:23’ü gösterdiğinden Ethereum fiyatı 2.531 dolar olarak tabloya geldi. Bu fiyat ile birlikte %2.02 oranında değerlenmeyi kayda alana ETH, son 24 saatlik sürede en düşük 2.457 dolardan, en yüksek 2.625 dolardan işlem gördü. Ethereum hala piyasanın en güçlü 2. Kripto parası olmaya devam ederken, piyasadaki hakimiyet oranı %18,40 olarak hesaplandı.

Dogecoin Durumdan Yararlanmayı Bildi!

Bugün MicroStrategy’den gelen olumlu duyuru, Bitcoin ve Ethereum fiyatlarındaki aynı anlı değer kazanımları piyasayı besliyor. Bu durumlar piyasadaki diğer altcoinlerde de bir nebze fiyat artışını destekliyor. Dün gün boyunca birçok kez değer kazanımları ile gündeme yerleşen Dogecoin, bugün değer kazanımı içinde yer alıyor.

Bu Perşembe saatler 08:28’i gösterirken Dogecoin, CoinMarketCap verilerine göre 0.334 dolar seviyesinde fiyatlandı. Bu kapsamda %3.15 oranında değer kazanımını tabloya aldı. Dogecoin son 24 saatlik zaman diliminde en düşük 0.32 dolardan, en yüksekte ise 0.35 dolardan işlem gördü. Dogecoin’in şuan sahip olduğu piyasa hakimiyeti ise %2,70 oranında hesaplandı.

El Salvador Kararları Artışta Etkili!

Piyasa meydana gelen bu fiyat artışlarında sadece MicroStrategy tarafından açıklanan yeni Bitcoin alımlarının etkisi rol oynamıyor. Aynı zamanda El Salvador’da BTC’nin artık yasal para kabul edilmesi, kripto para piyasasının genelini etkileyecek pozitif bir dalgayı başlattı. Bir kripto para için devrim niteliğinde olan yasal kabul edilme hususu Bitcoin fiyatlarını besledi. Bitcoin 8 Mayıs tarihinde 31 bin dolar seviyense kadar gerilemişken bugün sabahın ilk saatlerinde 37 bin dolarlık bir fiyat kısa süreli olarak tabloya geldi.

BTC’de 38 Bin Dolarlık Direnç Aşılırsa Ne Olur?

Bitcoin için 35.500 dolarlık psikolojik seviyenin aşılması ile birlikte yeni psikolojik seviyenin 38 bin dolar olduğu açıklandı. Analistler ilerleyen seanslarda 38 bin dolarlık alana ulaşılması halinde Bitcoin fiyatının rahatlıkla 40 bin dolar seviyesine doğru hızlı bir yükselişe geçebileceğini düşünüyorlar.

Yorum Yap