1. Ana Sayfa
  2. Bitcoin

MicroStrategy CEO’sundan Elon Musk’a BTC Çağrısı

Dev yatırım şirketi McroStrategy CEO’su Michael Saylor, Tesla CEO’su Elon Musk’a çağrıda bulundu. Saylor, katıldığı bir programda, lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) ve Tesla’ya ilişkin sorulan soruları yanıtladı. Saylor, Bitcoin’e olan inancının her geçen güçlendiğini belirtirken, Elon Musk’a da elindeki varlıkları Bitcoin’e yatırması tavsiyesinde bulundu. Saylor’a göre böyle bir hamle çok mantıklı olur…

MicroStrategy CEO’sundan Elon Musk’a BTC Çağrısı

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), geçtiğimiz hafta çok büyük sıçrayış göstererek kripto para piyasalarında adeta fırtına estirdi. 24 bin 642 dolar seviyesi ile tüm zamanların en yüksek noktasına ulaşan Bitcoin için, bu rekor hamlesi uzun bir zamandır aslında bekleniyordu fakat bu kadar kısa sürede böylesine bir artış göstereceği beklenmiyordu. Bu beklentilere ilişkin, rekor öncesinde birçok analist, fiyat tahmininde bulunmuş ve rallinin sonucunda 20 bin dolar barajının aşılacağını söylemişti. Bu tahminler başarılı oldu ancak MicroStrategy şirketi, hem bu fiyat artışında yaptığı yatırımlarla öncü oldu, hem de sanki Bitcoin’in böyle bir rekor kıracağını önceden biliyormuş gibi, birçok kez devasa miktarlarda yatırım yapmıştı. MicroStrategy’nin yaptığı her Bitcoin yatırımından sonra, kripto para piyasalarında, hem şirket adına hem de BTC adına birçok olumlu yorum da yapılmıştı. Bu yatırımlar, şirketin lider Bitcoin’i nerede konumlandırdığına ilişkin ışık tutuyordu. Şirket CEO’su Michael Saylor da katıldığı bir programda bu görüşleri destekleyecek nitelikte Bitcoin açıklamalarında bulundu. Saylor BTC’ye olan inancının her geçen gün arttığını dile getirirken, bir de Tesla CEO’su Elon Musk’a elindeki varlıklar ile BTC yatırımı yapması konusunda tavsiyede bulundu.

Saylor’a Göre BTC Tüm Geleneksel Varlıkları Geçecek

MicroStrategy CEO’su Michael Saylor geçtiğimiz gün, FOX Business programına konuk oldu ve Saylor bu programda Bitcoin ve Tesla’ya ilişkin sorulara cevap verdi. Saylor programda Bitcoin’i, ilerleyen dönemlerde altını tahtından edebilecek bir değer deposu olarak değerlendirdiğini belirtti. Ayrıca Saylor, Bitcoin’in sadece altını değil, güvenli liman olarak görülen tüm geleneksel varlıkları geçeceğini iddia etti. Öte yandan Saylor, Elon Musk’ın da elindeki varlıklar ile Bitcoin yatırımı yapmasının, olabilecek en mantıklı hamle olduğunu savundu.

Saylor BTC İçin Facebook ve Google Örneğini Verdi

Programın sunucusu Charles Payne ise Saylor’a, Bitcoin’e neden bu kadar güçlü bir inanç beslediğini sordu. Michael Saylor ise bu soruya iki şekilde yanıt verdi. Saylor öncelikle Bitcoin’in, kurumsal boyutlarda güvenli liman varlığı olduğunu ve her halükarda altından daha iyi tasarlanmış olduğunu belirtti. Ayrıca Saylor aynı soruya ikincil olarak da Bitcoin’in dünyanın ilk dijital parası olması üzerinden yanıt verdi. Saylor bu yanıtında Bitcoin’i, durumu anlayabilmek için Facebook ve Google’ın para hali gibi düşünmeyi tavsiye etti. Saylor’a göre Bitcoin ağı, tüm parayı hiçbir kayıp yaşamadan yıllarca saklayabilir.

Saylor’a Göre En Etkili Yöntem BTC Yatırımı

Program sunucusu Charles Payne, Saylor’a Tesla CEO’su Elon Musk’ın BTC alıp almayacağını sordu. Saylor ise Elon Musk adına cevap vermenin doğru olmadığını ama böyle bir yatırım yapmasının, yapabileceği en mantıklı hamle olduğunu söyledi. Michael Saylor, Musk’ın elindeki bilançosunda 20 milyar dolarlık bir birikim olması ihtimalinde, bunun her sene %20’sini kaybetmektense Bitcoin’e yatırmasının en etkili ve en basit yöntem olduğunu vurguladı.

Yorum Yap