1. Ana Sayfa
  2. Kripto Manşet
  3. MicroStrategy’den Dev BTC Yatırım Planlaması

MicroStrategy’den Dev BTC Yatırım Planlaması

Kripto para piyasalarında Bitcoin (BTC) yatırım haberlerinin ardı arkası kesilmiyor! Haftalardır büyük yatırım şirketleri ve dev yatırımcılar bireysel olarak Bitcoin yatırımlarını peş peşe açıklıyor. Bu durum Bitcoin fiyatının gidişatı için kripto para sektöründe umut vadediyor. Zira büyük oyuncuların piyasada yer alması ile BTC fiyatlarındaki yukarı yönlü hareketlilik yanında yeni rekor seviyeleri getirebilir. Son olarak geçtiğimiz hafta büyük meblağlar ile BTC yatırımı yaptığını açıklayan MicroStrategy’den bir BTC yatırım haberi daha geldi.

featured

Kripto para piyasalarında yatırım haberleri her zaman heyecanla karşılanır. Zira bu büyük yatırımlar, kripto para birimi için olumlu bir gelişmedir ve büyük yatırımcıların ve şirketlerin kripto para biriminin ilerleyen dönemlerde yükseleceğini düşündüğünü gösterir. Öte yandan bu büyük yatırımlar, kripto para kullanıcıları için de yatırımlarının kıymetini arttırıyor. Kripto para birimlerine yapılan bu yatırımlar ile birlikte sektördeki talep de doğru orantılı olarak artıyor. Kripto para birimlerinin sınırlı sayıda olması ve sınırlı sayıda üretilmesi de bu talepler karşısında fiyata doğrudan yansıyor. Yani bu gibi büyük yatırımlar, söz konusu kripto para birimi için ilerleyen dönemlerde olası bir fiyat artışını destekliyor. Bu yatırımlara paralel olarak, geçtiğimiz günlerde 50 milyon dolar değerinde Bitcoin (BTC) yatırımı yaptığını duyuran MicroStrategy bir kez daha BTC yatırımı ile ilgili bir planını açıkladı.

Cuma Günü 50 Milyon Dolarlık Yatırım Açıklanmıştı

Geçtiğimiz Cuma günü borsa işlem saatlerinin kapanmasıyla birlikte, iki büyük şirket Bitcoin yatırımı yaptığını açıklamıştı. Bu durum, şirketlerin Cuma günü kapanan borsaların Pazartesi seansı ile tekrar başlamasında, hisse senetlerinde bir artış olup olmayacağı konusunda merak uyandırdı. Cuma günü önce MicroStrategy 50 milyon dolar değerinde Bitcoin’i rezervlerine eklediğini duyurdu. Ardından bu yatırım haberi henüz soğumadan bu kez de Grayscale şirketi, 140 milyon dolar değerinde BTC yatırımı ile rezervlerini güçlendireceğini açıkladı.

Şirketlerin Borsa Değeri Artıyor

Bu büyük yatırım haberleri, sadece kripto para piyasalarında değil, ana akım medya organlarında da ele alındı. Büyük şirketlerin yaptığı bu büyük dijital varlık yatırımları, ilgili şirketlerin borsadaki değerini de etkiliyordu. Hal böyle olunca konunun ana akım medyalara taşınması, kripto para birimlerinin ve özellikle de lider kripto para birimi Bitcoin’in tanınırlığını artırmayı başardı. Son olarak bu haberlere bir kez daha MicroStrategy’nin dev miktarlarda Bitcoin yatırımı ile ilgili plan yapması eklendi.

Planlanan Tarih: 2025

Dünyaca ünlü dev iş istihbaratı şirketi olan MicroStrategy, dün çok önemli açıklamalar yaptı. Şirket, değiştirilebilir tahvil satışı ile 400 milyon dolar gelir elde etmeyi planlıyor. Eğer bu planlama gerçekleşirse MicroStrategy bu gelirin tümü ile Vitcoin (BTC) yatırımı yapacak. Şirketin rezervlerinde şu anda Cuma günü yapılan yatırımdan sonra toplamda 40 bin 824 adet BTC bulunuyor. Şirketin planlamasında ise söz konusu ulaşılacak hedef için 2025 yılı ele alınıyor. O tarihlerde Bitcoin fiyatının ne olacağı bilinmiyor ve şirketin planlaması gerçekleşirse, rezerv değeri hangi boyutlara ulaşacak, merakla bekleniyor. Bitcoin şu sıralar yaklaşık 357 milyar dolarlık piyasa değerine sahip ve BTC/USD şu sıralar 19 bin 120 dolar seviyesinde işlem görüyor.

Yorum Yap

Yorum Yap