1. Anasayfa
  2. Bitcoin

MicroStrategy’nin Elindeki Bitcoin’ler Ne Olacak?

Kripto para piyasalarına bu yıl dev yatırım şirketlerinin yaptığı Bitcoin (BTC) yatırımları damgasını vurdu. Bu yatırımlarda ise MicroStrategy şirketi, diğer yatırım şirketlerine adeta öncülük etti. Şirket 2020 yılında toplam 650 milyon dolar değerinde Bitcoin yatırımı yaptı ve rezervlerindeki Bitcoin sayısını 70 bin 470’e çıkardı. Dev şirketin bu yatırımları nasıl değerlendireceği merak edilirken, Elli Frost, konuya ilişkin öngörülerini paylaştı.

MicroStrategy’nin Elindeki Bitcoin’ler Ne Olacak?

2020 yılına Bitcoin (BTC) adeta damgasını vurdu. Geçtiğimiz hafta tüm zamanların en yüksek seviyesini yeniden belirleyen lider, bu yıl artırdığı kripto para piyasaları popülaritesini de en üst seviyelere çıkarmış oldu. Bitcoin’in yeni rekoru ile birlikte, kripto para sektörü, ana akımda da kendisine daha fazla yer bulmaya başladı. Bu sayede kripto para sektörünün tanınırlığı arttı ve birçok kurumsal şirket kripto varlık yatırımlarına yöneldi. Bu konuda 2020 yılında yatırım öncüsü ise MicroStrategy oldu. Şirket yaptığı muazzam Bitcoin yatırımları ile hem ana akımda sketörün tanınmasını sağladı hem de diğer şirketlerin kripto varlık yatırımları yapmasına öncülük etmiş oldu. MicroStrategy 2020 yılında toplamda 650 milyon dolarlık Bitcoin yatırımı gerçekleştirdi ve rezervlerindeki Bitcoin sayısını 70 bin 470’ çıkardı. Kripto para piyasalarında şirketin bu Bitcoin yatırımlarını nasıl değerlendireceği merak edilirken, fintek ve banka sektörlerinin popüler ismi Ellie Frost bu konuya ilişkin öngörülerini paylaştı.

“BTC Fiyatı Yükselirse Ne Olacak?”

Ellie Frost, MicroStrategy’nin 650 milyon dolar değerindeki 70 bin 470 Bitcoin yatırımını nasıl değerlendireceğine ilişkin tahminlerini Twitter’dan paylaştı. Bitcoin fiyatının daha da yükselmesi durumunda, şirketin bazı senaryoları gerçekleştireceğini ifade eden Ellie Frost; “BTC fiyatı daha da artarsa, MicroStrategy için BTC sadece rezervlerdeki yatırım varlığı olmaktan çıkacak ve şirketin yönünü de değiştirecek.” sözlerini dile getirdi. Ayrıca Frost, şirketin kripto para piyasalarındaki Bitcoin arzına da etki ettiğini ve bu Bitcoin’lerin %0,34’ünü elinde bulundurduğunu söyledi. Öte yandan şirketin CEO’su Michael Saylor’un söylemlerine dikkat çeken Frost, bu Bitcoin’lerin ortalama 16 bin dolardan alındığını söyledi ve fiyatın yükselmesi halinde ne olacağını sordu.

Frost İki Fiyat İhtimalinde Şirket Rezervini Değerlendirdi

Ellie Frost Twitter’da yaptığı paylaşımlarda, sorduğu sorunun ardından öncelikle kripto para piyasalarında Bitcoin için öngörülen fiyat aralığına değindi. Frost, Bitcoin fiyatının 65 bin dolar – 1 milyon dolar aralığına geleceği görüşünü ele alarak, MicroStrategy’nin rezervlerinin ulaşacağı boyutu belirtti. Frost, BTC fiyatı 65 bin dolar olursa şirketin BTC rezervinin 4,6 milyar dolara ulaşacağını ve BTC 1 milyon dolara gelirse şirketin BTC rezervinin 70,5 milyar dolara geleceğini söyledi. Böyle bir ihtiamlde ise Frost, şirketin sadece elindeki BTC rezerv değerinin, şirketin şu anki toplam değerinin 20 katına çıkacağını dile getirdi.

Frost Durumu 3 Senaryoda Ele Aldı

Ellie Frost olası böyle bir fiyat artışında MicroStrategy şirketi için 3 senaryo işaret etti. Frost ilkinde, böyle bir artış olursa şirketin elindeki Bitcoin rezervlerinin bir kısmını satarak reel piyasa varlıkları satın alabileceğini söyledi ama buna kendisinin de pek ihtimal vermediğini belirtti. İkinci olarak Frost, şirketin yeni blockchain altyapısında yeni varlıklara yatırım yapabileceğini ifade etti ve bunun için Bitcoin Strategy oluşumunu örnek gösterdi. Son olarak da Elli Frost şirketin tamamen kripto para şirketine dönüşebileceğini söyledi.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir