1. Anasayfa
  2. Kripto Manşet

Milyarder Aileden “Anlamlı Miktarda” BTC Yatırımı

Geçtiğimiz yılın ikinci yarısında, özellikle MicroStrategy’nin yaptığı yatırımlardan sonra, kurumsal şirketlerin ve büyük bireysel yatırımcıların Bitcoin’e (BTC) olan ilgisinde ve buna paralel olarak yatırımlarında da zincir etkisiyle bir artış görülmüştü. Bu artışlar beraberinde BTC’ye yeni rekorları getirirken, yeni yılda yeni büyük yatırımları da beraberinde getirdi. Son olarak büyük BTC yatırım akımına Oaktree Capital Group kurucusu Howard Marks ve ailesi katıldı.

Milyarder Aileden “Anlamlı Miktarda” BTC Yatırımı

Geçtiğimiz yılın ikinci yarısında, bu alanda öncü konumuna gelen MicroStrategy, yaptığı dev Bitcoin (BTC) yatırımları ile diğer kurumsal şirketlerin önündeki yolu açmış ve piyasalara güven aşılamıştı. Bununla birlikte, birçok kurumsal yatırımcı daha sektöre giriş yaptı ve beraberinde birçok büyük bireysel yatırımcı da Bitcoin yatırımı yaptığını açıkladı. Bu yatırımlar ve açıklamalar, çift taraflı kazanç sağladı ve oluşan zincir etkisi ile Bitcoin’e duyulan ilgi ve yatırım miktarları arttı, Bitcoin de artan bu talep ve ilgi karşısında değerini rekor seviyelere taşıdı. Oldukça popüler hale gelen bu yatırım haberlerine geçtiğimiz yıl birçok büyük kurumsal şirket ve büyük bireysel yatırımcı katıldıktan sonra, yeni yılda benzer haberler bir bakıma yavaşladı ve hatta durma noktasına geldi. Fakat bu haberler ile birlikte Bitcoin için fitil çoktan ateşlenmişti ve Bitcoin tüm zamanların en yüksek seviyesini 42 bin dolar seviyesine kadar çıkardı. Yatırım haberleri azalmış ya da durmuş olsa da yeni yılda bir Bitcoin yatırım haberi daha gündeme geldi. Daha önce Bitcoin’e karşı takındığı sert ve katı tavırlar ile tanınan Oaktree Capital Group kurucusu Howard Marks, ailesi ile birlikte “anlamlı miktarda” Bitcoin yatırımı yaptığını duyurdu. Marks ayrıca yaptığı açıklamalarda, Bitcoin’e ilişkin dile getirdiği olumlu açıklamalar ile dikkatleri de çekmeyi başardı.

Howard Marks’ın Fikirlerini Oğlu Değiştirmiş

Milyarder kimliği ile tanınan ve Oaktree Capital Group kurucusu olan Howard Marks, daha önce Bitcoin’e karşı takındığı sert ve katı tavırlar ile gündeme gelmişti. Marks son olarak yaptığı açıklamalarda, ailesi ile birlikte “anlamlı miktarda” Bitcoin yatırımı yaptıklarını açıkladı. Bu konuda oğlunun Bitcoin hakkındaki pozitif görüşleri sayesinde yatırım yapmaya karar verdiklerini ifade eden Marks, daha önce Bitcoin için “Uzun vadede herhangi bir değere sahip olmadığı ortaya çıkacak” yorumunu yapmıştı.

Marks’a Göre İnsanlar Sadece “Yükseliş” Beklentisi ile BTC Yatırımı Yapıyor

Daha sonrasında ise Howard Marks, dün yaptığı yatırım açıklamasında insanların neden Bitcoin yatırımı yaptığına ilişkin fikirlerini de paylaştı. Marks, açıklamalarında insanların Bitcoin’in kendisine özgü yararları sebebiyle değil, fiyatlarda artış bekledikleri için yatırım yaptıklarını düşündüğünü dile getirdi. Marks bu yatırımların “sadece fiyat yükselişi” beklentileri ile yapıldığını savundu.

Marks’tan Yatırımcılara “Teknoloji” Tavsiyesi”

Geçen süre içerisinde fikirlerinin keskin bir şekilde değiştiği anlaşılan Marks, ayrıca yatırımcılara bazı tavsiyelerde de bulundu. Howard Marks, gelişen teknolojinin hızının kullanılmasının ve kripto varlıkların bu teknoloji hızına verdiği tepkilerin dikkate alınması gerektiğini ifade etti. Ayrıca Marks, geleneksel ekonomi piyasalarının teknoloji konusunda çağın gerisinde kaldığını da iddia etti.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir