1. Anasayfa
  2. Kripto Para

Milyarder İsim, BTC Yatırımını Seçti!

Hedge fonu firması Bridgewater Associates’in kurusu olarak tanınan Ray Dalio, tahvil yerine Bitcoin’e sahip olmayı tercih ettiğini açıkladı. Finans dünyasının önemli figürünün bu açıklamasının BTC’ye değer katması bekleniyor.

Milyarder İsim, BTC Yatırımını Seçti!

Finans dünyasının önemli isimlerinden olan Hedge fonu firması Bridgewater Associates’in kurucusu Ray Dalio, Bitcoin’i tahvile tercih ettiğini belirtti. Analistler ise bu önemli görüşün kamuoyuna yansıması ardından BTC artışının bir nebze desteklenebileceğini açıkladılar. Dalio, Forbes verilerine göre 20,3 milyon dolarlık kişisel bir servete sahip. Pazartesi günü CoinDesk’in 2021 konferansında röportaj veren isim, kripto paralara olan ilginin devam etmesi halinde yatırımcıların devlet tahvillerini unutabileceğini açıkladı. Bunun sonunda ise hükümetlerin para sağlama yeteneklerini kaybedebileceklerini ifade etti.

Dalio Kripto Paralara İyimser Yaklaştı!

Dalio yakın tarihte gerçekleştirdiği röportajda, kripto paralar hakkındaki iyimser fikirlerini açıkladı. Milyarder isim, Bitcoin sahibi olduğunun altını çizerek,“ Bitcoin’in en büyük riski sahip olduğu başarı.“ ifadesini kullandı. Bu sözler ile BTC’yi öven bir tutumu sergileyen şirket yöneticisi, BTC’yi olağanüstü bir icat olarak gördüğünü geçen senelerde de belirtmişti.

Dalio: Yatırm İçin Risk Göze Alınmalı!

Dalio, Bitcoin’e yatırım yapmak için riskleri de göze almak gerektiğini vurguluyor. Ani bir çöküş halinde yatırımın %80’ini kaybetme riskinin her zaman bulunduğunu ifade etti. Yine de kendisinin de BTC yatırımcıları arasında yer aldığını belirtti. Ocak ayında yaptığı bir açıklamayı hatırlatan isim, BTC ile yatırım yaparken aynı anda riski düşürmek için portföyde yeni fonlara ve varlıklara bir kısım yer ayrılması gerektiğini düşünüyor.

Dalio’nun Fiat Para ve Kripto Hakkında Görüşü

Dalio, Coindesk konferansında, fiat paralar ile kripto paralar arasında tercih yapmayı ret ettiğini açıkladı. Sözlerine devam ederken,“Neden birini diğerinin yerine seçmek zorunda kalayım ki?“ dedi. İki kavramın birbirinden çok farklı olduğunu ve yatırımda çeşitliliğin yapılabileceğini belirtti.

Dalio aynı seçim hisse senedi ve tahviller ile BTC arasında yapılmak zorunda olduğunda ise BTC’yi seçmeyi daha uygun buluyor. Son dönemlerde madencilik enerji tüketimi açısından eleştirilen BTC için hem Musk hem de Dalio taraflarından olumlu görüşler gelmeye başladı.

Bridgewater Makro Fonda Zorluklar Yaşadı!

Bridgewater Associates ana makro fonunda getiri sağlamak konusunda son dönemlerde zorluk çekiyor. Geride bıraktığımız yıl şirketin Pure Alpha 2 fonu %12,6 değer kaybı yaşadı. Bu yıl ise fonlar Nisan ayına kadar %4 kazandırabildi. Bridgewater şirketi makro stratejiler biriminde 73 milyar dolarlık varlığı yönetiyor.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir