1. Ana Sayfa
  2. Bitcoin
  3. Milyarder Ray Dalio Bitcoin’i Başarılı Bulmuyor

Milyarder Ray Dalio Bitcoin’i Başarılı Bulmuyor

Bitcoin son dönemlerde gösterdiği yükseliş ile gündeme gelmeye devam ediyor. Birçok analist tarafından sürekli değerlendirilen Bitcoin ile ilgili bir açıklama da ünlü milyarder Ray Dalio’dan geldi. Ray Dalio Bitcoin’i birçok analistin aksine Bitcoin’i başarılı bulmadığını ve altına yatırım yapmayı tercih edeceğini açıkladı.

featured

Dijital para dünyasındaki hareketlenmenin yoğun şekilde devam ettiği bugünler Bitcoin’in yükselişi gündeme gelmeye devam ediyor. Bilindiği gibi Bitcoin geçtiğimiz günlerde son 3 yılın zirvesini gördü. Bu yükseliş ile ilgili birçok analist ise dijital para piyasasını yorumlamaya devam ediyor. Kripto para piyasalarının son dönemde en önemli konusu olan Bitcoin hakkında bir yorumda ünlü milyarder Ray Dalio’dan geldi.

Ray Dalio’nun Bitcoin hakkında yaptığı yorumlar ve öngörüleri ise şaşkınlık yarattı. Dünyanın en  ünlü yatırımcıları arasında gösterilen Dalio Bitcoin’i herkes gibi başarılı bulmadığını açıkladı. Bitcoin’dense altına yatırım yapacağını belirten ünlü milyarder, dijital para birimlerinin gelecek dönemlerde devletler tarafından yasaklanabileceğini söyledi. Dünyanın en popüler yatırımcılarından biri olan Ray Dalio’nun Bitcoin hakkındaki bu yorumları ise birçok yatırımcıyı şaşırttı. Büyük firma ve yatırımcıların her geçen gün girdiği Bitcoin piyasası ile ilgili bu yorumların gerçekliği ise tartışma konusu oldu.

Ray Dalio: Dijital Paralara Devletten Müdahale Gelebilir

Ünlü milyarder Ray Dalio’nun kripto paralar ile ilgili çeşitli şüpheleri bulunuyor. Yatırım dünyasının önemli isimlerinden Dalio Bitcoin’i başarılı bulmamasının sebebini ilerleyen dönemlerde devletten müdahale gelme ihtimalinin yüksek olmasına bağlayarak açıkladı.

Ray Dalio dijital paraların birçok analist gibi ilerleyen dönemlerde daha da başarılı olacağına inanmadığını açıkladı. Dijital para birimlerinin ciddi bir büyüme göstermesi durumunda devletten müdahale alacağını iddia eden Dalio, yasal tehditlerle ilgili fikirlerini açıkladı. Bitcoin ya da benzeri dijital paraların çok yüksek bir seviyeye gelmesi durumunda devletlerin kripto para yatırımına kısıtlama getireceğini düşünen Dalio, dijital paraların başarılı bir yükselişleri olacağına inanmıyor.

Bitcoin’i Destekleyen Milyarderler Artıyor

Ray Dalio’nun dijital paraların ilerleyen dönemde devletlerden müdahale alabileceğini açıklaması üzerine konu ile ilgili birçok tartışma gündeme geldi. Bu yorumlara katılmayan analistler ise ABD’nin eski başkanı Barrack Obama’nın konu ile ilgili yorumlarını bir kez daha gündeme taşıdı. Bilindiği gibi Barrack Obama Bitcoin’i bireysel olarak güvenli bir yatırım aracı olarak tanımlamış ve ulus devletler tarafından yasaklanamayacağını belirtmişti.

Bitcoin piyasasını yorumlayan birçok analist ise devletlerin dijital paraya yasaklama getirmesinin çok iyi bir seçenek olmadığını iddia ediyor. Analistler devletlerin kripto paraları yasaklaması ile yasa dışı alım satımların artacağını iddia ediyorlar. Bununla beraber dünya çapında birçok dev firmanın ve milyarderin Bitcoin piyasasına girmesi de bu ihtimalin düşük olduğunu gösteriyor.

Altın Mı Bitcoin Mi?

Ray Dalio Bitcoin hakkında yaptığı olumsuz yorumlara ek olarak yatırım aracı olarak altını tercih edeceğini de açıkladı. 2020 yılında Bitcoin piyasasının hacmi altına göre çok daha fazla yükselse de altına yatırım yapacağını açıklayan Dalio, analistleri şaşırttı.

Yorum Yap