1. Ana Sayfa
  2. Kripto Manşet

Milyarder Yatırımcıdan Hafızada Yer Edecek Karşılaştırma: “Altın Ne Kazandırırsa, Bitcoin Daha Fazla Kazandırır”

CNBC’de katıldığı programda konuşan ABD’li milyarder yatırımcı Stanley Druckenmiller, Bitcoin yatırımı için çarpıcı ifadeler kullandı. Altına yaptığı yatırıma rağmen bir miktar BTC yatırımı da bulunduğunu ifade eden Druckenmiller, “Altın yatırımı ne kadar işe yararsa, Bitcoin yatırımı muhtemelen çok daha fazla işe yarayacaktır.” dedi ve görüşlerini destekleyen önemli bilgileri izleyiciler ile paylaştı.

Milyarder Yatırımcıdan Hafızada Yer Edecek Karşılaştırma: “Altın Ne Kazandırırsa, Bitcoin Daha Fazla Kazandırır”

ABD’li milyarder yatırımcı Stanley Druckenmiller’den tarihi Bitcoin itirafı geldi! CNBC’de konuşan milyarder yatırımcı Druckenmiller, BTC yatırımı bulunduğunu açıkladıktan sonra altın ve Bitcoin yatırımını karşılaştırdı. Milyarderin karşılaştırmasında ise ağır basan taraf BTC oldu.

“Batı Yakası Ahalisi İçin Çok Fazla Çekiciliği Var”

Miktarını belirtmemesine rağmen Bitcoin yatırımı yaptığını belirten Druckenmiller, BTC için çarpıcı ifadeler kullandı. Altında daha fazla yatırımı olduğunu belirtmesine karşın Bitcoin çekici yanlarına değinen Druckenmiller, “Bitcoin, hem milenyum kuşağı, hem de yüklü miktarda kripto para alan Batı Yakası ahalisi için de çok fazla çekiciliği olan bir varlık sınıfı” ifadelerini kullandı. BTC güvenilirliğini geride bırakılan 13 senede ispatlandığını düşünen Druckenmiller, korunan marka istikrarı sebebi ile her geçen gün kripto para hayranlarının artmasına işaret etti.

Geç Gelen İtiraf

Doğru pozisyonları ile adından sıkça söz ettiren ABD’li milyarder, analistlere göre Bitcoin’i keşfetmek için biraz geç kalsa da sonunda doğru kararı aldı. Her ne kadar Druckenmiller, “Elimde Bitcoin’den çok daha fazla altın bulunuyor. Ama açıkçası, altın yatırımı ise yararsa, Bitcoin yatırımı muhtemelen daha çok işe yarayacaktır.” ifadeleri ile halen geleneksel yatırımcı profili çizse de BTC trendini görmesi açısından tespitleri büyük önem taşıyor.

Altın fiyatı vadeli işlemler piyasasında 1.874 dolara gerilerken Druckenmiller ciddi kayıp yaşıyor görünüyor! Her ne kadar BTC çıkış tarihi göz önüne alındığında yatırımcı için geç kalındığı ifade edilse ve altının değer kaybı sebebi ile yatırımcının pozisyonu eleştirilse bile Duquesne Capital’in eski başkanı görevini üstlenen Druckenmiller’in net mal varlığının 4,4 milyar dolar olduğunu hatırlatmakta yarar var.

Bitcoin’de Değer Kaybı Yüzde 4’e Yaklaştı!

Öte yandan BTC koronavirüs aşısı sonrası verdiği yükseliş tepkisi ardından başladığı tersi harekete bugün de devam ediyor. Son 24 saatte kripto paranın değer kaybı yüzde 4’e ulaştı. Haberin yazıldığı saatlerde Bitcoin fiyatı 15 bin 207 dolara geriledi.

Ethererum 2.0 heyecanı ile güçlü duruş sergileyen ETH da bugün gerileyenler listesinde bulunuyor. 24 saatte yüzde 1,5 değer kaybeden ETH/USD paritesi anlık 446,16 dolar seviyesinde bulunuyor. Ripple (XRP) ise başladığı ataktan şu saatlerde geriye sardı. 0,2643 dolara kadar yükselen XRP/USD paritesi haberin yazıldığı şu dakikalarda 0,2551’e geriledi. BTC ve ETH gerilemesi düşünüldüğünde yüzde 1’lik artış gösteren Ripple’ın güçlü duruşu ise yeniden dikkatleri unutulan bu kripto paraya çevirmeyi başardı.

Yorum Yap