1. Anasayfa
  2. Kripto Para

MoneyGram’dan Sürpriz Kripto Adımı!

MoneyGram International, API odaklı ödeme ağını Coinme’ye sunacak. Sözü edilen API üstünden nakit para ve kripto para alım satımı gerçekleştirilecek. Şimdilik hizmet için fiziksel noktaların ABD’de yer alması planlandı.

MoneyGram’dan Sürpriz Kripto Adımı!

MoneyGram International, API odaklı ödeme ağını sunacağı yeri Coinmase olarak açıkladı. API sayesinde nakit para ile kripto para alım satım işlemlerinin yapılacağı belirtildi. Bu işlem için kullanılacak olan fiziksel erişim noktalarının ise binlerde adet olarak ABD’de açılacakları açıklandı. Ardından kademeli şekilde tüm dünyada kullanılması için genişletilmesinin düşünüldüğü de belirtildi.

Pratik Kripto Yatırımı

Kripto para fiyatlarında meydana gelen son yükselişler pek çok kişinin ilgisini çekti. Söz konusu iş birliği de nakit para ile kripto para alım satımının önünü açan bir modeli benimsiyor. Daha fazla yatırımcıyı kripto para alanına çekmek için yapılan projede fiziksel noktalar tıpkı ATM’ler gibi kullanılabilecek. MoneyGram’ın geniş erişim ağı üzerinden kripto para ile rahat ve pratik bir yatırım yapılabilecek.

Kripto Paraya Yönelenlerde Artış Var!

PayPal Holdings, Visa INc, MasterCard gibi finansal hizmetler şirketleri de geçtiğimiz dönemlerde kripto para birimleri ile ilgili adımlar atmışlardı. Örneğin PayPal ABD’de yer alan müşterileri için 4 farklı kripto parayı kullanarak dünya genelinde olan perakende alışveriş noktalarından kripto para ile ödeme üzerinden alışveriş yapma imkanı sunmuştu.

MasterCard ise şirketlere kendi ağı üzerinden kripto para ile ödeme alabilmeleri fırsatını sunuyor. Bunların tümüne ek olarak, Global Payments ve BitPay işbirliği çerçevesinde alış veriş noktalarında Bitcoin ile ödeme kabul edilmesi sağlandı. Tüm bu gelişmeler Warren Buffett gibi önemli bir adın kripto paraları riskli ve değersiz olarak tanımladığı bir süreçte gerçekleşti.

Elon Musk’ın BTC’ye Etkisi

En popüler kripto para Bitcoin’in fiyatı ise Elon Musk ve Jack Dorsey gibi isimlerinde sözlerine bağlı olarak yükselişe ve düşüşe geçiyor. Birkaç gün önce Musk açıklama yaparken, lider kripto paranın değerinin düşmesine neden oldu. Musk ve onun şirketi Tesla artık araç satışlarında ödeme olarak BTC’yi kabul etmeyecek. Yeni gerekçe ise Bitcoin madencileri oldu. Musk Bitcoin madencilerinin BTC çıkarmak için yüklü enerji tükettiklerini bu yüzden BTC ile işlemlere mesafeli olduklarını belirtiyor.

MoneyGram’ın yeni adımı mevcut kripto para piyasasının daha verimli bir şekilde kullanılabilmesini sağlayacak. MoneyGram 2019 senesinde Ripple ile iş birliği gerçekleştirmişti. Bu iş birliği ardından Ripple’ın sınır ötesi ödeme ağını kullanıyordu.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir