1. Anasayfa
  2. Piyasalar

Multinet Kart Nedir?

Multinet kart nedir, nerelerde kullanılır? Multinet kart bakiye sorgulaması nasıl yapılır? Birçok çalışan tarafından araştırılan Multinet kart hakkında bilgileri yazımızdan inceleyebilirsiniz.

Multinet Kart Nedir?

Multinet kartın tanımı, firmaların çalışanlarına sağladığı yemek ödeneklerini aylık olarak yükledikleri kart, olarak yapılabilmektedir. Firmalar çalışanlarının rahat ve kolayca yemek ihtiyacını karşılaması için böyle bir kart kullanmaktadır. Multinet kartın özellikleri ise şu şekilde sıralanabilmektedir:

  • Karekod ile mobil ödeme: Multinet kartı kişinin yanında olmasa da MultiPay uygulaması yoluyla ödeme yapmayı sağlayan özelliktir. Kişi uygulamaya girerek “Ödemeyi Yap” seçeneğine tıklayarak hızlı bir şekilde ödemesini yapabilecektir.
  • Temassız ödeme: Multinet kart ile anlaşmalı restoran ve marketlerde yapılan alışverişlerde kredi kartlarında olduğu gibi şifre girmeden temassız olarak ödeme yapılmasını sağlayan özelliktir.
  • Harcadıkça kazandırma: MultiPay uygulaması üzerinden gidilecek restoran seçilerek “Bugün Buradayım!” butonu etkinleştirilerek TatlıPara kazanma özelliğidir. Bu özellik ile kişi harcadıkça TatlıPara kazanmakta ve bu paralar biriktiğinde harcama yapabilmektedir.
  • Bireysel bakiye yükleme: Bu özellik ile kişi sadece firmanın yüklediği parayı harcamak zorunda kalmadan kendisi de para yükleyerek harcayabilmektedir. Bu sayede kullanıcılara özel hediyelerden ve ek fırsatlardan yararlanma fırsatı da doğmuş olmaktadır.
  • Online bakiye takibi: Multinet kart ile yapılan alışverişlerin takibinin MultiPay uygulaması ve Multinet’ in online sitesinden yapılabilmesi özelliğidir.
  • Kayıp ve çalıntıya karşı güvenlik: Kayıp ve çalıntı durumlarında bildirim yapıldıktan hemen sonra kartın bloke edilmesi ve kalan bakiyenin yeni karta aktarılmasını sağlayan özelliktir.

Multinet Kart Nerelerde Kullanılabilmektedir?

Multinet kartın kullanılabildiği alanlar Multinet kart sahibinin yaşadığı bölgeye göre değişmektedir. Geçerli olan yerler multinet.com.tr adresinden gerekli alanlar doldurularak öğrenilebilmektedir. Tüm Türkiye’de 30.000 Multinet noktası bulunmaktadır. Multinet kart; lüks restoranlarda, ev yemekleri yapan küçük aile işletmelerinde, fast food zincirlerinde, pastanelerde, büfelerde, marketlerde ve süpermarketlerde kullanılabilmektedir.

Multinet kart sadece yeme-içme alanında değil konaklama ve akaryakıt alanlarında da kullanılabilmektedir. Büyük şehirlerde her ilçe ve her mahallede Multinet noktası bulunduğu gibi diğer illerde de belli başlı işletmelerde geçerli olmaktadır.

Multinet Kartın Bakiye Sorgulaması Nasıl Yapılmaktadır?

Multinet kartın bakiye sorgulaması üç yöntemle yapılabilmektedir:

  • İnternetten sorgulama: İnternetten Multinet kart bakiye sorgulaması yapabilmek için öncelikle kişi Multinet.com.tr adresi üzerinden kartı ile giriş yapmalıdır. Giriş yapma işlemi sitedeki formun doldurulup kart bilgilerinin girilmesiyle yapılmaktadır. Giriş yapıldıktan sonra ilgili sekmeden bakiye öğrenilebilmektedir.
  • MultiPay uygulaması üzerinden sorgulama: İster online site üzerinden ister uygulama üzerinden olsun öncelikle Multinet kart ile kayıt yapmak gerekmektedir. Kayıt herhangi birinden yapıldıktan sonra mobil uygulama indirilerek ya da mobil uygulamadan devam edilerek kart bilgilerine ve dolayısıyla kart bakiyesine de ulaşılabilmektedir.
  • Yukarıda açıklanan iki yöntem de kullanılamaz durumda ise kullanılmak istenmiyorsa 444 87 36 numaralı Multinet çağrı merkezi aranarak bakiye öğrenilebilmektedir.

Multinet Kart ile Online Alışveriş Yapılabilir Mi?

Multinet ile online alışveriş belli başlı işletmelerin online satışlarında geçerli olmaktadır. Bazı işletmeler online satış ile de ürünlerini sunmaktadır ve Multinet kart, Multinet’ in anlaşmalı olduğu işletmelerin varsa online satış yönteminde kullanılabilmektedir. İşletmenin Multinet ile anlaşmalı olmaması ya da anlaşmalı işletmenin online satış yapmaması halinde Multinet kart ile buralardan online alışveriş yapılamayacaktır.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir