1. Ana Sayfa
  2. Kripto Manşet

Musk Açıklamalarıyla Buterin’i Hedef Aldı!

Elon Musk, yeni tweetleri ile kripto para gündeminde yer almaya devam ediyor. Her şey Elon Musk’ın Bitcoin’i enerji kullanımı açısından eleştirmesiyle başladı ve ardından açıklamaların arakası kesilmedi.

Musk Açıklamalarıyla Buterin’i Hedef Aldı!

Elon Musk bir kez daha tweetleri ile kripto gündemine geldi. Bitcoin madenciliğinin yüksek enerji harcamasını eleştirerek gündeme oturan Musk, ardından Dogecoin’in Bitcoin’den neden daha iyi olduğunu madde madde açıklamıştı. İlk madde olarak ise Dogecoin’in alt yapı bakımından Bitcoin’den daha iyi olduğunu vermişti. İkinci bir madde ile Dogecoin işlemlerinin BTC işlemlerinden çok daha hızlı olduğunu belirtmişti.

Musk DOGE ve BTC’yi Karşılaştırdı!

Elon Musk Dogecoin ve Bitcoin’i karşılaştırdığı yorumlarında Dogecoin işlem ücretlerinin Bitcoin işlem ücretlerine göre daha düşük olduğunu açıkladı. Hemen ardından, Dogecoin’in çevreye olan zararının Bitcoinden daha düşük olduğunu ve sadece zenginlerin değil orta halli yatırımcılarında Dogecoin alabildiğini savunmuştu. Musk, Dogecoin’in gelişiminde blok hızını ve boyutlarını 10 kat arttırdığını, işlem ücretlerini 100 kat düşürdüğünü, Bitcoin’in yeniliklerinin ise gelecek için yetersiz olduğunu belirtti.

Buterin’den Musk’a Yanıt!

Musk’ın Bitcoin eleştirileri ve onu Dogecoin ile karşılaştırdığı maddeleri gündeme taşımasının hemen ardından Vilatik Buterin ise “Blockchain ölçeklendirilebilirliğinin sınırları veya neden blok boyutunu 10 kat yükseltemeyiz.“ konulu blok yazısını yayınladı.

Vilatik bu yazıda, Elon Musk’ın blok boyutlarını yükseltme önerisini ti’ye alarak,“blok boyutunu arttırarak ölçeklendirme sorununu çözemezsin.“ ifadesini kullandı. Buterin yazı içinde “Aşırı merkezileşmeye yol açmadan ve bir Blockchain’e ait temel niteliklerden ödün vermeden ölçeklendirilebilirlik sorunu aşmak zor. Hacimde keskin bir artış yapmadan bunu yapmak zordur.“ ifadelerini kullanarak Musk’a argüman sundu.

Buterin Merkeziyetsizliğe Önem Veriyor

Vilatik, Musk’ın paylaşımları ardından yayınladığı yazısında,“Bir blok zincirinin merkezi olmayan hale ulaştırılması için normal kullanıcıların bir node’u çalıştırabilmesi ve nod’ları çalıştırmanın ortak bir etkinlik olduğunun topluluk kültürüne yansıması çok önemlidir.“ dedi.

Musk: Buterin DOGE’nin ETH Yerini Alamsından Korktu!

Buterin tarafından yayınlanan yazının üzerine Elon Musk, ilk defa Ethereum kurucularından olan Buterin’i hedef alarak, bir tweet attı. Paylaştığı tweet’te Vilatik’in DOGE ‘den korktuğunu ifade etti. Bu paylaşım ile ikili arasında çatışma yeniden başladı. Elon Musk paylaşımında Vilatik’in sadece DOGE’den korkmadığını, Dogecoin’in ETH yerini almasında da korktuğunu belirtti.

Elon Musk ve Vilatik Buterin arasında uzun süredir devam eden çatışma, son paylaşımlar ardından tekrar alevlendi. Son sözleri gündeme taşıyan Musk’a Buterin tarafından henüz yeni bir cevap gelmedi.