1. Ana Sayfa
  2. Kripto Para

Musk DOGE Geliştiricileri İle Çalışıyor!

Elon Musk yine gündemde kalmayı başardı. Bugün Bitcoin hakkında attığı eleştiri tweetleri ardından Bitcoin %15’den fazla değer kaybetmişti. Ancak Dogecoin yatırımcılarının ise yine yüzlerini güldürdü.

Musk DOGE Geliştiricileri İle Çalışıyor!

Elon Musk bugün yine Dogecoin’e yakınlığı ile gündeme gelirken Bitcoin’i eleştirerek, onun değer kaybına gitmesine sebep oldu. Elon Musk’ın paylaşımları ardından BTC’de %15 oranını aşan değer kaybı gündeme geldi. Bugün Elon Musk’ın attığı tweette,“Sistem işlemi verimliliğini yükseltmek için Doge geliştiricileri ile birlikte bir çalışma yürütüyoruz. Potansiyel olarak umut verici.“ ifadelerine yer verdi.

Elon Musk Piyasada Çok Etkili!

Elon Musk’ın piyasalar üzerinde etkisinin ne kadar yüksek olduğu artık herkes tarafından biliniyor. Hatta kendisine market mover, Türkçe karşılığı ile piyasayı hareket ettiren şeklinde hitap ediliyor. Atmayı planladığı ve attığı her tweetle tüm kripto para piyasasına yön verme ve çökertme kapasitene sahip. Bu açıdan Elon Musk piyasada etkili olan insanların başını çekiyor.

DOGE Elon Sayesinde Arttı!

Elon Musk bugün attığı Dogecoin ile ilgili tweet ardından piyasada ne kadar etkili olduğunu bir kez daha ortaya koydu. Tweeti paylaştığı anda 0,42 cent civarında işlemde olan DOGE, dakikalar geçtikten sonra hızlı bir şekilde %12’lik değer kazanımını kayda geçirdi. Bu artış hareketi ile 0.42 cent fiyatına ulaştı. Bu hareketler 14 Mayıs sabah saatlerinde kayda geçti.

Tesla İçin DOGE Anketi Yapıldı!

Elon Musk’a göre DOGE çok umut verici projeler arasında yer alıyor. Geri kalan günlerde Twitter üzerinden yaptığı anket ile Tesla’nın ödemlerini Doge ile kabul edip etmeme konusunu takipçilerine sormuştu. Gelen cevapların %78’i ise “evet, DOGE ile ödeme kabul edilmeli.“ şeklinde olmuştu.

Bitcoin’e Elon Musk Eleştirisi

Elon Musk dün ve bugün ise Bitcoin’in enerji kullanımını eleştirdi. Daha az enerji harcayan bir kripto para biriminin arayışı içinde olduğunu belirtmişti. Elon tarafından yapılan bu açıklamaya ise kripto ekosisteminden tepki gelmişti. Çünkü açıklamanın BTC fiyat gerilemesine sebep olacağı aşağı yukarı tahmin ediliyordu. Hatta Binance CEO’su da ilk etapta hayranıyım dediği Elon Musk’ı Twitter takibinden çıkardı.

Elon Musk Çağrısı

Bazıları Elon Musk’ın sürekli aradığı yeni alternatifin DOGE olduğunu belirtiyorlar. Dogecoin en az enerji tüketimi ele alındığından XRP Coin ardından ikinci sırada yer alıyor. Bu anlamda Elon Musk’ın aramış olduğu potansiyeli yüksek coin olmaya aday kripto para birimi Dogecoin olarak görülüyor.

Ancak DOGE Coin arzının belirli miktarının belirli adreslerde olduğu biliniyor. Elon Musk DOGE’yi desteklese dahi bunu bir sorun olarak görüyor. Geçmişte bu adreslere seslenerek, DOGE’yi ellerinden çıkarmalarını talep etmişti.

Yorum Yap