1. Ana Sayfa
  2. Kripto Para

Musk’a BTC Eleştirilerinin Maliyeti Büyük Oldu!

Kısa süre önce Jeff Bezos’u gerisinde bırakarak dünyanın en zengin birinci insanı olan Elon Musk, BTC hakkında yaptığı açıklamalar ardından büyük kayıplar yaşamaya başladı. Servetinde bir erime meydana geliyor.

Musk’a BTC Eleştirilerinin Maliyeti Büyük Oldu!

Jeff Bezos’un servetini, serveti ile geçerek dünyanın yeni en zengin insanı olan Elon Musk, bu günlerde maddi açıdan kayılar almaya başladı. Ünlü isim, BTC hakkında yaptığı açıklalar ardından bu problemleri yaşamaya başladı. Lider kripto para birimini eleştiren Elon Musk, kripto para piyasasını manipüle ettiği için tepki çekiyor. Birçok yatırımcı ise Tesla şirketine karşı boykot çağrısı gerçekleştirdi.

Tesla Boykotu Başladı!

Elon Musk’ın Bitcoin ve DOGE açıklamalarının her gün yenilenmesi ve bu durumun piyasada sürekli tutarsız hareketleri yaratması artık yatırımcılarca hoş bulunmamaya başladı. Elon Musk’ın BTC’yi eleştirmesi ardından da yatırımcılardan tepki geldi ve Tesla’ya karşı boykot çağrısı yapıldı. Bunun etkisi ise sosyal medyada yankı buldu ve derinden hissedildi. Elon Musk’n serveti de çağrı ardından küçülmeye başladı.

Elon Musk Artık Dünyanın En Zengin İnsanı Değil!

Kısa süre önce dünyanın en zengin insanı seçilen Elon Musk, buna ufak bir zaman dilimi içinde sahip olabildi. Sosyal medyadaki Tesla boykot çağrısı ardından Elon Musk ikinci sıraya ardından dünyanın en zengin 3. insanı sırasına düştü.

Düşen Servet Hakkında Bilgiler Basına Yansıdı!

Bloomberg tarafından da aktarılan verilere göre, 3,16 milyar dolarlık kaybı şu günlerde yaşayan Elon Musk, kendi manipülasyonlarının kurbanı oldu. 72 yaşında olan ünlü CEO Bernard Arnault’un arkasına gerileyen Musk, CEO’su olduğu Tesla şirketinin ciddi anlamda değer kaybetmesi sonrasında 3,16 milyar dolarlık kaybı yaşadı. Elon Musk’ın servetinin son verilere göre 161 milyar dolar olduğu açıklanıyor.

Elon Musk Kaybediyor BTC Kazanıyor!

Elon Musk’ın kişisel serveti Ocak 2021’de bir zirveye ilerlemişti. Şuna ise o dönemlerdeki servetinden %24 oranında gerileme yaşamış bir servete sahip olduğu açıklanıyor. Neredeyse 200 milyar dolarlık servete sahip olan Elon Musk, şimdilerde ise verdiği kararların bedeli ile servetini parça parça kaybediyor.

Bitcoin fiyatı ise Musk’ın açıklamaları ardından düşüş yaşamış ancak sonrasında toparlanma evresine girmişti. Toparlanan fiyat 18 Mayıs 2021’de 44.902 dolarlık fiyatla %1.38 değer kazanımında tutunurken, Musk yatırımcı tepkileri ve boykotlar ardından servetini kaybetmeye devam ediyor.

Analistler Elon Musk’ın kısa süre içinde kripto para dünyasında önemli bir isim haline geldiğini belirtiyorlar. Uzun bir dönem piyasa yön vericisi lakabı ile adından söz edilen Elon Musk’ın bunu değerlendirmek yerine, manipülasyona yöneldiğini ifade ediyorlar.

Yorum Yap