1. Ana Sayfa
  2. Bitcoin
  3. Mutlu Son: Bitcoin En Sonunda Tüm Zamanların Rekorunu Kırdı!

Mutlu Son: Bitcoin En Sonunda Tüm Zamanların Rekorunu Kırdı!

Bitcoin rallisinde özlemle beklenen tüm zamanların en yüksek seviyesi az önce kırıldı! 2020 Mart döneminden bu yana devam eden ve yılbaşından bu yana yüzde 170 üzerinde artış kaydeden BTC, 2017 boğasını aratmadı ve 19 bin 783 dolar ile yeni en yüksek rekorunu tazeledi! Fiyatların yüksek volatilitede devam ettiği bu anlarda oynaklık sürerken, BTC’nin 20 bin doları geçip geçemeyeceği merak ediliyor.

featured

Bitcoin (BTC) cephesinde özlemle beklenen yeni rekor görüldü! 2017 yılından bu yana görülmeyen ve uzun konsolidasyon sürecinde merakla beklenen BTC rallisi nihayet eski rekoru egale etmeyi başardı! Bitcoin’de 19 bin 783 dolar görülerek yeni zirve tayin edildi.

Artık Yeni BTC Zirvesi 19 Bin 783 Dolar!

Analistlerin ve kripto para yatırımcılarının Mart ayından bu yana merakla bekledikleri Bitcoin boğası nihayet yeni zirve getirdi. 2017 yılında Bitstamp borsasında görülen 19 bin 666 dolar seviyesi BTC’nin rekoru idi ve 2020 rallisinde bu rekor egale edildi. Bitcoin için artık yeni en yüksek zirve 19 bin 783 dolar!

Zirve Sonrası BTC Kar Satışları Görüldü

Merakla beklenen yeni en yüksek BTC fiyatı sonrasında kar satışları gerçekleşerek fiyatı bir miktar aşağı çekti. Long pozisyonların kapatılması ve diğer tarafta devam eden FOMO etkisi ile haberin yazıldığı saatlerde Bitcoin fiyatı yüzde 7 artışla 19 bin 466 dolar seviyesinden fiyatlanıyor.

Bitcoin’de Yeni Yol Haritası Ne?

Tüm kripto para piyasası eski zirveye kilitlenmiş ve sonrasında ne olacağı ile ilgili fazla senaryo üretmemişti. Çılgın BTC tahminleri dönemsel olarak paylaşılsa da yeni zirve sonrası ile ilgili sınırlı görüş ifade edilmişti. Bitcoin için her yeni yükseliş ATH olacak anlamına gelirken, analistlerin ikinci planlarında Bitcoin fiyatının 125 bin dolara çıkması var!

19 Bin 300 Dolar Satış Bandı BTC Talebi ile Yıkıldı!

BTC fiyatının 18 bin dolar üzerine çıkması ile analistlerin uyardığı ve önceki rallide satışların gerçekleştiği 19 bin 300 – 19 bin 500 dolar bandı ise bu kez tutunamadı! Bitcoin’e gelen yoğun talep sonrası zirve ile BTC arasında duran satış seviyeleri kolayca geçildi. Her ne kadar şu anda BTC fiyatı yeni en yükseğine iğne atarak rekor tazelese de Bitcoin’in mevcut fiyatlamada satış baskının gücünü hissetmeye başladığını söylemek yanlış olmayacaktır.

Ethereum 600 Doları Aştı!

Kripto para piyasasının geneline yayılan yükseliş dalgasında, yeni rekorunu egale eden BTC’yi Ethereuö (ETH) da takip ediyor. Popüler altcoin ETH 2.0 güncellemesinin de desteği ile yükseliş trendinde fiyatını yeniden 600 dolar üzerine atmayı başararak son 24 saatte yüzde 8 artırdı. Popüler kripto para 600 dolar üzerinde tutunmaya çalışırken, kapanan long pozisyonlar sebebi ile oynak fiyatlama ETH cephesinde devam ediyor.

Yorum Yap

Yorum Yap