1. Anasayfa
  2. Kripto Manşet

NFT Sektörüne Grammy Ödüllü İsim Dahil Oldu

Kripto para piyasalarının son dönemlerde artış gösteren popülaritesi dünyanın her yerinde, her kesimden ilgi görmeye devam ediyor. Son dönemlerde artık neredeyse kripto para birimlerinin bile önüne geçmeye başlayan NFT (non-fungible-token) akımına, Grammy ödüllü ünlü bir sanatçı daha dahil oldu. Dijital dünyanın sanat eserleri, her kulvardan ünlü isimler tarafından yoğun şekilde ilgi görmeye devam ederken, buna bağlı olarak NFT sektörü de gün  geçtikçe büyümeye devam ediyor.

NFT Sektörüne Grammy Ödüllü İsim Dahil Oldu

Kripto para piyasalarına dünyanın dört bir yanından duyulan ilgi, çeşitli sebeplere bağlı olarak artış gösteriyordu ve göstermeye de devam ediyor. Geçtiğimiz yıl Covid-19 salgının ortaya çıkmasıyla oluşan enflasyon endişesi, salgın ile birlikte geleneksel ekonomi piyasalarında birçok varlığın ciddi değer kayıpları yaşaması, yatırımcıların alternatif yatırım araçları aramaya koyulması gibi birçok etkene bağlı olarak artan bu ilgi, en çok da son zamanlarda lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) gibi, yıllık ya da aylık bazda yüksek kazanç sağlayan kripto para birimleri sayesinde artış gösterdi. İnsanların, kripto paralarda bir fırsat görmesi ilginin boyutunu her geçen gün artırırken, sektördeki bu ilgi son dönemlerde NFT’lere (non-fungible-token) kaymaya başladı. Özellikle spor, görsel sanatlar, müzik, siyaset, gazetecilik gibi alanlardan ünlü isimlerin NFT sektörüne adım atması, NFT’lerin popülaritesini önüne geçilemez bir noktaya taşıdı. NFT sektöründe yer alan birçok ünlü ismin arasına bu kez de Grammy ödüllü The Weeknd dahil oldu.

The Weeknd Sektöre Katkı Sağlamak İstiyor

Daha önce birçok kulvardan ünlü ismin akın ettiği NFT sektörüne bu kez de Grammy ödüllü dünyaca ünlü The Weeknd (Abel Tesfaye) katıldı. Son dönemlerde NFT sektörüne Paris Hilton, Snoop Dog, Lindsay Lohan, Logan Paul, Justin Bieber ve Linkin Park gibi isimler de dahil olmuştu. Yurtiçinde de örneklerini görmeye başladığımız bu akım git gide büyümeye devam ediyor. Son dönemlerde dünyanın en çok konuştuğu isimlerden biri olan The Weeknd, kripto para sektöründe ve Blockchain teknolojisinde çok büyük potansiyel gördüğünü, bu büyük potansiyele kendisinin de katkı sağlamak istediğini dile getirdi.

NFT’lerin Nifty Gateway Üzerinden Satılması Planlanıyor

Potansiyele katkı sağlamak istediğini ifade eden Thw Weeknd, kendi NFT koleksiyonunu hazırladığını ve yakın bir zamanda bu ürünleri piyasaya süreceğini dile getirdi. The Weeknd, Blockchain teknolojisi ile birlikte müzik piyasasının daha demokratik bir hal almaya başladığını, böylece sanatçıların kazançlarını elde ederken aracılara gerek duymayacağını belirtti. Ünlü ismin koleksiyonlarının bugün Nifty Gateway platformunda satışa çıkarılması bekleniyor.

Ürünler Strangeloop Studios Ortaklığında Hazırlandı

The Weeknd’in koleksiyonunda 4 NFT ürününün olacağı ve bu ürünlerin, daha önce yayınlanmamış olan şarkı kliplerinden bir görsel sanat eseri olarak oluşturulduğu ifade edildi. The Weeknd, NFT ürünlerinin Strangeloop Studios ile birlikte, ortak çalışmalar ile hazırlandığını duyurdu. NFT akımının ne kadar daha süreceği merak ediliyor.