1. Ana Sayfa
  2. Kripto Manşet
  3. NFT Tokenlerinin Kullanımı Giderek Artıyor

NFT Tokenlerinin Kullanımı Giderek Artıyor

Non-fungible tokens olarak bilinen NFT’ler özellikle koleksiyoncular için önemli tokenler arasında yer alıyor. İşlem hacmi günden düne artan NFT’lerle ilgili yeni bir açıklama KuCoin kripto para borsasından geldi. KuCoin NFT borsası açacağını açıkladı.

featured

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından biri olan KuCoin’in NFT borsası açacağını açıklaması ile birlikte koleksiyoncuların ilgi odağında olan NFT’lere ilgi artmaya başladı. İşlem hacmi günden güne yükselen NFT tokenleri Non-fungible tokens olarak biliniyor.

NFT’ler özellikle koleksiyoncuların ilgilendiği tokenler olmakla beraber zengin bir kullanım alanına sahip. Koleksiyon ve sanat alanlarında yoğunluklu olarak kullanılan NFT’lerin kendilerine ait farklı bir yatırımcı kitlesi bulunuyor. Bölünmez özelliği olan NFT’lerin yaygınlaşması yolunda da önemli adımlar atılmaya başlandı. Bu adımlardan biri de dev kripto para borsası KuCoin’den geldi.

KuCoin NFT Borsası Açacağını Açıkladı, Tokene İlgi Arttı

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından biri olan KuCoin NFT borsası açacağını açıkladı. KuCoin’in NFT’leri desteklemesi ile tokenlerin kullanımının artması ve dünya üzerinde yaygınlaşması bekleniyor.

KuCoin şirketi NFT’lere yatırım yapacağını 13 kasım tarihinde açıkladı. Yapılan açıklamada NFT varlıklarına yönelik mevduat sisteminin Dego.Finance üzerinden 16 kasımda, çekim işlemlerinin ise 20 kasımda başlayacağı açıklandı. NFT varlıklarının çekim işlemleri KuCoin’in kendi likitide işlem platformu Pool-X üzerinden yapılacak. Şirket 13 kasımda yaptığı açıklamada işlemlerin başlaması ve projenin amacı hakkında bilgi verdi. NFT borsasının açılması ile ilgili KuCoin şirketinin koleksiyon tokenlerinin sıkı bir takipçisi olduğu da açıklandı. Şirketin NFT borsasını açacağını duyurmasından sonra KuCoin’in CEO’su Johnny Lyu da konuyla ilgili fikirlerini paylaştı.

Johnny Lyu NFT Pazarını Genişletmek Mi İstiyor?

Dev kripto para borsası KuCoin’in CEO’su Johnny Lyu, şirketin NFT tokenleri ile yakından ilgilendiğini ve NFT pazarının uzun zamandır incelendiğini söyledi. Johnny Lyu, NFT tokenlerinin bugünü ve yarını hakkında da fikirlerini açıkladı.

KuCoin CEO’su NFT’lerin şuanda çok güçlü görünmediğinden bahsetti. Şimdilik pazarlarda yeteri kadar ilgi görmeyen NFT’lerin geleceğinin çok parlak olduğunu söyleyen Lyu potansiyellerinin ne kadar yüksek olduğunu anlattı. NFT’lerin ilerde blockchain teknolojisi ile sanal bir dünya yaratcağı iddiasında bulunan Lyu yaptıkları yatırımı da açıkladı. NFT Trading Board’u başlattıklarını ve NFT yatırımlarını kolaylaştırmayı amaçladıklarını açıklayan Lyu Dego. Finance’ye de 100.000 KCS bağışladıklarını belirtti. NFT alanında karşılaşılan sorunları çözme amacında olduklarını belirten Lyu ilerde zengin bir NFT dünyası oluşacağının da altını çizdi.

KuCoin şirketinin bu hamlesinin NFT’lerin değerlenmesini ve kullanımının yaygınlaşmasına destek olacağı tahmin ediliyor. Genellikle kolaksiyoncuların ilgi odağı olan NFT’lerin geniş bir kitleye sahip olacağı da öngörüler arasında.

2020 Yılında NFT’lerin İşlem Hacmi Artmış

KuCoin şirketinin NFT’lere yatırım yapacağını açıklamasından sonra tokenlerin son dönem gelişimi merak edildi. NFT’lerin 2020 yılında işlem hacminin %300 oranında ve kullanıcı sayısının da % 5.7 oranında arttığı açıklandı.

Yorum Yap