1. Anasayfa
  2. Kripto Para

Norton Kullanıcılarına ETH Müjdesi Geldi!

Dünyanın en ünlü ve büyük siber güvenlik firmaları arasında olan NortonLifeLock, ETH yatırımcılarının sevinmesini sağlayacak bir karara imza attı. Norton Crypto hizmetine başlayan şirket, madencilik işlemlerine resmen giriş gerçekleştirdi.

Norton Kullanıcılarına ETH Müjdesi Geldi!

Dünyanın önemli siber güvenlik şirketlerinden biri olarak adı anılan NortonLifeLock, Ethereum yatırımcılarının ilgisini çeken bir açıklama yaptı. Şirket artık Norton Crypto hizmeti çerçevesinden madencilik alanında yer alacak. Norton Crypto adlı ürün, kullanıcıları Norton360 adı verilen bir yan ürün üzerinden madencilik yapabilmelerine olanak sağlayacak. 3 Haziran tarihi ile birlikte başlayan hizmet, ilk adında sadece 360 kullanıcı için çalışacak. Norton’un ilk kullanıcıları için başlatılan hizmet kapsamında Ethereum madenciliği gerçekleştirilecek.

Norton Kullanıcıları Madencilik Yapabilecek!

Norton yeni projesine ek olarak, madencilik programını küresel çaptaki 13 milyon adet kullanıcı için açacağını belirtti. Bu şirketin ayrı 360 ürününü kullanan, 13 milyondan fazla insan bulunuyor. Piyasada olan söz konusu anti virüs programı dünyada en çok tercih edilenler arasında yer alıyor. Bu işlem ise ETH’nin hem daha geniş bir kesimce tanınmasına hem de fiyatının değerlenmesine zemin hazırlayabilir. Analistler yeni gelişmenin artışa yönelik destek sağlayabileceğini düşünüyorlar.

Norton Kripto Para Piyasasına Giriş Yapıyor!

Norton ekibince gerçekleştirilen açıklamada, aslında belirli bir süre içinde önde gelen kripto para madenciliklerinin de başlatılacağının sinyalleri verildi. Norton üyelerinin işlemci kapasitelerinden yararlanarak en yüksek kazançları sağlamak ve ödülleri elde etmek için çabalayacaklarını belirten ekip, şirketlerinin kripto para sektörüne resmen giriş yaptığını duyurdular.

Bu konu hakkında yapılan açıklamada,“Firmamız ilk adımda yavaş bir şekilde sektöre girmeyi ve ETH madenciliği yavaş şekilde başlatmayı düşünüyordu. Ancak işlemlere başlanacak ve ETH madenciliğinde tüketici güvenliği ön planda tutulacak. Norton LifeLock olarak, gelecekte süreci hızlandırarak önde Helen kripto para birimlerinin madenciliklerini de eklemeyi düşünüyoruz.“ ifadeleri kullanıldı.

Şirket BTC Yerine ETH’yi Seçti!

Şirketim madencilik sektörüne adın atarken lider kripto para birimi BTC yerine ETH’yi seçmiş olması ise son derece önemli görüldü. ETH madenciliği aslında ETH 2.0’a geçildiği zaman bitecek ancak bunu ne zaman yaşanacağına dair kesin bir tarih olmaması Norton ekibini bu yöne çekiyor.

Diğer yandan hala süre varken ETH madencilerinin yüksek işlem ücretleri üzerinden oldukça yüksek karlar elde edebilmeleri ise şirketi bu madencilik alanına çeken diğer bir sebep olarak gösterildi. İşlemlerin yayılması ile birlikte ETH’nin de fiyat açısından değerlenebileceği düşünülüyor.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir