1. Ana Sayfa
  2. Bitcoin

Nourel Roubini BTC İçin Yine Sahnede: Önce Övdü, Sonra Yerdi

Kriz kahini olarak nam salan ünlü ekonomist Nourel Roubini, Bitcoin için “U” dönüşü yaptı! Yaptığı açıklamada Roubini önce BTC’nin kısmi bir değer deposu olarak görülebileceğini belirtmenin ardından 180 derece dönerek BTC’ye saldırdı. Bitcoin’in sıfır değerine sahip olduğunu belirten Roubini, bir adım daha ileri giderek kurumsal ve perakende yatırımcılarının sahip olduğu portföyün bir anlam ifade etmediğini belirtti.

Nourel Roubini BTC İçin Yine Sahnede: Önce Övdü, Sonra Yerdi

Kriz kahini Bitcoin için yine şaşırtan bir açıklama paylaştı! Ünlü ekonomist Nourel Roubini önce BTC’yi övdü ardından ise saldırdı! Kafa karışıklığına sebep olan Roubini açıklaması, dijital varlıktan coin yatırımı yapan perakende ve kurumsal yatırımcılara kadar pek çok kesimi hedef aldı!

Roubini BTC İçin Kısmi Bir Değer Deposu Demişti!

Kripto para yatırımcılarının hatırlayacağı açıklamasında ekonomist Roubini, yılın hemen başlarında Bitcoin için “kısmi bir değer deposu olarak görülebilir.” ifadelerini kullanmıştı. Yıllar boyu gergin bir ilişki geçirdiği ve BTC yatırımcıları tarafından “Dr. Doom” benzetmesi bile yapılan Roubini, bu sözleri ile kripto para yatırımcılarınca memnuniyetle karşılanmıştı. Önceki açıklamalarını unutan kriz hakini, Bitcoin hakkında yine “U” dönüşü yaptı!

Roubini: Bitcoin’in Bu Kadar Çok Hipnotize Etmesinin Ana Nedenini Görmeye Başladım

Büyük haber kaynaklarının manşet olarak verdiği Roubini BTC açıklamasında Dr. Doom, pek çok olumlu Bitcoin yanına değinmişti. BTC için Roubini, “Bitcoin’in bu kadar çok hipnotize etmesinin ana nedenini görmeye başladım.” ifadeleri ile geçmişte yanıldığının itirafını paylaşmıştı.

Yarılanma olaylarına da değinen Roubini, açıklamada Bitcoin’in altcoin’lerden daha iyi olduğu ve enflasyonunun çok düşük olduğuna değinmişti. Bunca olumlu açıklama sonrası çark eden Roubini için kripto para yatırımcısı Pomliano, “Roubini önde gelen dijital varlığın etkisine tanık olmanın ardından farklı bir şarkı söylüyor.” ifadelerini kullandı.

Roubini: Bitcoin’in Değeri Yok!

Kriz kahini 180 derece tersine paylaştığı Bitcoin açıklamasında ise bu kez dijital paranın varlık değeri olmadığını iddia etti! Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda ileri giderek kurumsal ve perakende BTC yatırımcılarının portföylerinin özel bir önemi olmadığını, çünkü coin’in değerinin sıfır olduğunu belirtti.

Bitcoin’in aşırı oynak olmasını eleştiren ve mevcut hareketleri manipülasyon olarak değerlendiren Roubini, “Bitcoin, kurumsal ve perakende traderlar tarafından, portföylerinde yeri olmadığı için alınıp satılmamalıdır. Çok değişken bir değer deposuna sahip ve bir para birimi olmadığı için, dolayısıyla hiçbir hesap birimine sahip değil.” ifadelerini kullandı. BTC’nin gelir sağlamaması sebebi ile değer deposu olmadığını belirten Roubini, traderlar için “kumarhanede aldatılmış gibi hissedecekler” benzetmesini kullandı.

Roubini Değer Vermese de Bitcoin 18 Bin Doları Çoktan Aştı!

Ekonomist Nourel Roubini her ne kadar BTC hakkında olumsuz düşünse ve kripto paranın varlık depolama değeri bulunmadığını ifade etse de BTC artışı devam ediyor! Kripto para yatırımcılarının alım yöndeki işlemleri ile haberin yazıldığı saatlerde BTC fiyatı yüzde 2,34 artarak 18 bin 538 dolardan işlem görüyor.

Yorum Yap