1. Ana Sayfa
  2. Coin Gündemi

O Altcoinin Değeri Son 24 Saatte Yüzde 200 Arttı!

Kripto para piyasalarında lider Bitcoin (BTC) ve beraberinde yükseliş gösteren altcoinlerin rüzgarı esmeye devam ederken, piyasalara daha 2 gün önce katılan bir altcoinin, %200’lük artışı damga vurdu.  Üstelik o altcoin bu artışı sadece 24 saat içinde gösterdi ve kripto para piyasalarının bir anda odağına oturdu. Kripto para kullanıcıları yoğun bir şekilde o altcoini araştırmaya başladı…

O Altcoinin Değeri Son 24 Saatte Yüzde 200 Arttı!

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşırken, diğer altcoinler için de adeta fitili ateşledi ve piyasalar kalkışa geçti. Geçtiğimiz hafta, piyasalarda benzersiz bir hafta olarak kaydedilirken, birçok altcoin yatırımcılarına da milyonlarca dolar değerinde kazanç sağlamış oldu. Bu süreçte hiç beklenmeyen altcoinler de atağa kalkarak, kripto para piyasalarında kullanıcıların dikkatini çekmeyi başardı. Fakat bu altcoin, henüz ağa katılalı 2 hafta olmasına rağmen sadece 24 sat içinde %200 oranında artış gösterince, neredeyse bütün kripto para kullanıcıları dikkatini bu altcoine çevirdi. Kullanıcılar, o altcoin ile ilgili yoğun araştırmalara başladı.

Değeri 24 Saatte %200, 2 Haftada %600 Arttı

Bahsi geçen altcoinin adı MahaDAO (MAHA) ve kripto para piyasalarına katılalı henüz 2 hafta oluyor. Fakat bu kısa sürede hızla yükselen ve sadece son 24 saat içinde değeri %200 oranında artan MAHA’nın 17 Aralık tarihinde fiyatı 1,98 dolar seviyesindeydi. Aradan geçen süre içinde bugün (21 Aralık) itibariyle MAHA fiyatını 17 dolar seviyesinin üzerine çıkarmayı başardı. Bu artış, MAHA’nın piyasaya çıktığı günden bu yana %600’den fazla artış gösterdiği anlamına geliyor. Bu eşsiz artış ile birlikte MAHA altcoini, çok kısa bir süre içinde kripto para piyasalarında ilk 500 coin arasına girmeyi de başardı. Şu sıralar altcoinin piyasa değeri ise 9,7 milyon dolar seviyesinde bulunuyor. Yapılan hesaplar doğrultusunda ise DeFi borsası olan Uniswap’te, MAHA’nın ulaşacağı günlük ticaret hacminin 24 milyon dolar olması öngörülüyor.

Kullanıcıların Projede Karar Alma Yetkisi Var

Piyasalarda bir anda herkesin odağı haline gelen MahaDAO, kendisini merkezi olmayan ve özerk bir proje olarak adlandırıyor. Altcoin ayrıca MAHA topluluğu tarafından yönetiliyor. Ayrıca MAHA, kullanıcılarının proje sürecini yönlendirmesine de izin veriyor. MAHADAO bünyesinde bulunan 2 tokendan biri olan MAHA’nın üzerinde kullanıcıların karar alma yetkisi bulunduğu için, MAHA kullanıcılarının projeyi geliştirmesinde büyük rolü bulunuyor. Şu an için sadece DeFi borsası olan Uniswap’te listelenen MAHA’nın kurucuları Steven Enamakel ve Pranay Sahnavi, projenin geliştirici ekibinde genç isimlere yer verdiklerini ifade ediyor.

Proje, DeFi Sorunlarının Aranan Çözümü Olabilir

Merkezi olmayan finans (DeFi) sektörü projesi olarak ortaya çıkarılan MahaDAO, kullanıcılarının tamamıyla ücretsiz işlem yapabilmesini amaçlıyor. MAHA projesinin kullandığı sistemin, şimdiden birçok kullanıcı tarafından, DeFi’nin en büyük sorunlarından birine çözüm olacağı düşünülüyor. Proje işlemlerini 3 saniyenin altında gerçekleştiriyor ve proje kurucularının açıklamasına göre, projenin piyasalarda bu alanda en hızlı işlem sunma amacının olduğu vurgulanıyor.

Yorum Yap