1. Ana Sayfa
  2. Bitcoin

O Şehir Bitcoin ile Maaş Ödemeye Başlayacak

Lider kripto para birimi Bitcoin’in (BTC) 2017 yılından sonra geçirdiği sakin dönem, beraberinde 2020 yılında büyük bir ralliyi getirdi. 2020 Mart döneminde 3 bin 500 dolar ile dip noktasını gören Bitcoin daha sonra 2020 sonlarına doğru yükselişe geçince, popülaritesini de artırmayı başardı. 2021 yılında rekorunu tazeleyen Bitcoin için, Miami Belediye Başkanı Francis Suarez maaş ödemeleri çalışmalarına başlandığını açıkladı.

O Şehir Bitcoin ile Maaş Ödemeye Başlayacak

Kripto para piyasalarının popülaritesi, 2020 yılında ciddi ölçüde arttı ve bu artışta birçok faktör etkili oldu. Özellikle Bitcoin (BTC) üzerindeki artan ilgi, beraberinde birçok tartışmayı getirmiş olsa da bu ilgi Bitcoin’e rekor seviyeleri de getirdi. Bitcoin 2020 Mart döneminde 3 bin 500 dolar ile dip noktasını gördükten sonra, 2020 yılı boyunca artışını sürdürdü ve artan ilgiyle birlikte fiyatını 2021 başında 42 bin dolara kadar çıkarmayı başardı. Bitcoin’e tüm zamanların en yüksek seviyesini getiren etkenler arasında, PayPal gibi dev finansal ödeme şirketlerinin sektöre girişi vardı. Bitcoin’in reel ekonomi piyasalarında ve alışveriş sektöründe kullanımının önünü açan bu adımlar, yatırımcılardaki beklentiyi artırdı ve Bitcoin böylece tüm dünyada daha tanınır hale geldi. Bitcoin’in işlevselliği konusunda tartışmalar devam ederken, geçtiğimiz dönemlerde yaptığı olumlu Bitcoin çıkışları ile dikkat çeken Miami Belediye Başkanı Francis Suarez, herkesi heyecanlandıracak olan “Bitcoin ile maaş ödeme” çalışmalarında, müjdeli haberi duyurdu.

Suarez’in Amacı Bitcoin’in Daha Fazla Benimsenmesini Sağlamak

Söz konusu müjdeli haberi, Francis Suarez Forbes ile gerçekleştirdiği bir röportajda duyurdu. Geçtiğimiz dönemlerde Twitter’da yaptığı Bitcoin açıklamaları ile Bitcoin’e büyük bir ilgi duyduğunu açıklayan Suarez, o dönemlerde Bitcoin adına daha somut adımlar atacağının sinyallerini vermişti. Verilen bu sinyallerin ardından Forbes röportajında daha detaylı açıklamalar yapan Suarez, Bitcoin’in Miami şehri genelinde daha fazla benimsenmesinin sağlanmasını istediğini belirtti. Bu benimsenme için somut yolları araştırmaya devam ettiğini ifade eden Suarez, bu yollardan birinin belediye çalışanlara Bitcoin ile maaş ödemek olduğunu dile getirdi.

Başkan “Bitcoin Dostu” Bir Şehir Hedefliyor

Başkan Francis Suarez, Bitcoin’in Miami şehrinde artık günden güne daha popüler hale gelmesinden memnun olduğunu ve Miami şehrini “Bitcoin dostu” bir şehir haline getirmek istediklerini ifade etti. Belediye çalışanlarına Bitcoin ile maaş ödeme konusunun yanı sıra Suarez, belediye hazinesinin bir bölümünün Bitcoin’e yatırılabileceğini ve belediye rezervlerinde Bitcoin tutabileceklerini de dile getirdi. Fakat Suarez söz konusu yatırım işlemi için tutar belirtmedi.

Suarez’e Göre Bitcoin “En Büyük Hikaye” Olacak

Gelecek seçim propagandalarını ve seçim kampanyasını Bitcoin ile finanse etmeyi düşündüğünü belirten Suarez, ilerleyen dönemlerde Bitcoin’in “En büyük hikaye” olacağına inandığını ifade etti. Suarez, açıklamalarına ek olarak bir de hükümetin internet sayfasına “Bitcoin Teknik Raporunu” yükledi. Suarez söz konusu raporda Miami şehrini kripto yenilikleri ile bir merkez haline getirmek istediklerini belirtti.

Yorum Yap