1. Ana Sayfa
  2. Coin Gündemi

O Yatırımcının Ethereum Kumarı Tuttu

Kripto para piyasalarında, başarılı yatırım adımları sayesinde milyonlarca dolar kazanan yatırım şirketleri ve büyük yatırımcılar zaman zaman gündeme geliyor. Bu isimlerden birisi olan eski yönetici ve yazar Dan Conway de çocukları için biriktirdiği 100 bin dolar ile adeta Ethereum (ETH) kumarı oynadı. Tasarrufları ile çocuklarının geleceği için birikim yapan ve bu birikimle Ethereum yatırımı yapan Conway’in kazandığı miktarlar ise dudak uçuklattı…

O Yatırımcının Ethereum Kumarı Tuttu

Kripto para sektöründe, daha önceki zamanlarda da birçok büyük yatırımcı ve kurumsal şirket özellikle Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) yatırımları ile büyük kazançlar elde etmeyi başarmıştı. Bu kazançlar hem lider kripto para birimi Bitcoin’in, hem lider altcoin Ethereum’un hem de genel olarak kripto para piyasalarının daha popüler hale gelmesini sağladı. Ancak eski bir yönetici ve yazar olan Dan Conway, bu popülerliğin henüz çok başlarında, 2016 yılında çok riskli ve kritik bir karar aldı. O dönemde yılda yaklaşık yüz elli bin dolar gelir elde eden Conway, çalıştığı dönem boyunca çocuklarının geleceği için 100 bin dolar birikim yapmıştı. Conway, tasarruf yaparak biriktirdiği bu parayı, kritik ve riskli bir karar ile Ethereum yatırımında değerlendirmek istedi. Riskli hamlesi başarıyla sonuçlanan Dan Conway, bu yatırımdan milyonlarca dolar kazandı.

Şirket Hayatından Kaçmanın Yollarını Arıyormuş

Eski bir yönetici ve yazar olan Dan Conway, bu yatırım kararını henüz Bitcoin (BTC) tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmamışken, 2016 yılında gerçekleştirdi. Bu tarihin önemi ise Bitcoin’in 2017 yılında 20 bin 89 dolara ulaşarak rekor kırması ile kripto para sektörünün, daha önce hiç olmadığı kadar tanınmasına dayanıyor. Conway, 2016 yılının Mayıs ayında tüm birikimini elindeki bütün varlıkları Gemini borsasına aktardı. Conway bu riskli hamlesine nasıl karar verdiğini ise şu sözler ile açıkladı: “Sonu gelmeyen emirlerden, bürokrasiden ve sahte şirket hayatından artık bıkmıştım. Ben de diğer herkes gibi bir çıkış kapısı arıyordum ve sonunda o kapıyı buldum…”

Dan Önce BTC’yi Fark Etmiş

Dan Conway, kripto para sektörü ile tanışmasının 2015 yılına dayandığını dile getirdi. O yıl Conway, internette dolaşırken Bitcoin (BTC) ile ilgili açıklayıcı bir yazıya denk gelmiş. Bu yazıda Conway, lider kripto para biriminin ne kadar büyük engelleri aştığını ve bu yolda ne kadar zorlu süreçlerden geçtiğini fark etmiş. Daha sonra BTC ile ilgili daha derin araştırmalar yapan Conway, BTC fiyatının 1.200 dolardan, 300 dolara düştüğünü fark etmiş. Bu düşüş ile birlikte ünlü yazar, Bitcoin’in tekrar bu denli yükselme ihtimaline karşı, bütün varlığını kripto paraya yatırarak bir daha çalışmak zorunda kalmayacağını fark etmiş. Bu düşünce ile birlikte Dan Conway, kripto para sektöründeki araştırmalarını daha da derinleştirmiş.

Conway Eşine “We Are Done” Mesajı Atmış

Daha sonra Dan Conway, Ethereum üzerine bir podcast yayınını dinlemiş ve bundan sonra Ethereum ile ilgili araştırmalara başlamış. Ethereum ile ilgili piyasada ne kadar bilgi varsa hepsini topladığını söyleyen Conway, daha sonra elindeki tüm birikimi ile ortalama 14 dolardan 6 bin 993 adet Ethereum almış. Daha sonra 2016 yılının Haziran ayında Ethereum fiaytlarının çökmesi ile yatırımlarının değeri 100 bin dolardan 40 bin dolara kadar gerileyen Conway, bu kez daha fazla inanarak bankadan 200 bin dolar daha çekmiş ve yine tamamı ile Ethereum yatırımı yapmış. Daha sonra 2018 yılının Ocak ayında Ethereum fiyatının 1.000 dolara ulaşması ile birlikte Conway, varlıklarını satmış ve 13 milyon dolar kazanç sağlamış. Dan Conway, bu kazancın ardından eşine “We are done” (başardık) şeklinde mesaj atmış.

Yorum Yap