1. Ana Sayfa
  2. Kripto Manşet

Önde Gelen Kripto Para Birimleri Ne Durumda?

Kripto para piyasalarında, lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) son 3 günde yaşadığı büyük geri çekilmeler ile birlikte birçok altcoini de düşüşe sürükledi. Bu düşüşler ile birlikte bazı önde gelen altcoinler, yakaladığı yükseliş ivmesinden sonra dip noktaları gördü. Fakat daha sonra hafta arasında kripto para piyasaları yeniden toparlanmaya başladı. Peki bu toparlanma hareketliliğinde önde gelen kripto para birimleri nasıl bir yol izledi?

Önde Gelen Kripto Para Birimleri Ne Durumda?

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), 11 Ocak tarihinde büyük bir geri çekilme yaşadıktan sonra yeniden yükseliş evresine geçti fakat bu durum uzun sürmedi ve 20 Ocak tarihinde yeniden bir fiyat düzeltmesi yaşadı. Önceki fiyat düzeltmesinden sonra 35 bin dolar etrafında fiyatlanan Bitcoin, 28 bin 800 dolar seviyesine kadar gerileyince, diğer altcoinler de yakaladıkları yükseliş eğiliminde dip noktalarına doğru gerileme yaşadı. Hafta arasına girilirken lider Bitcoin yeniden toparlanmaya başladı ve yine altcoinler de bu hareketliliğe paralel bir tepki verdi. Yaşanan bu dalgalanmalarda, önde gelen bazı kripto para birimleri nasıl bir yol izledi?

Bitcoin (BTC)

Yaşanan fiyat hareketliliklerinde öncü konumunda bulunan Bitcoin (BTC), yaşadığı büyük geri çekilme ile birlikte kısa vadede 11 bin dolarlık bir düşüş yaşadı. Bu düşüş ile birlikte 28 bin 800 dolar seviyesine kadar gerileyen Bitcoin, daha sonra yaşadığı toparlanma ile 30 bin dolar seviyesini yeniden destek noktası haline getirmeyi başardı. Analistlere göre BTC için sıradaki direnç bölgesi 34 bin 300 dolar seviyesi ve BTC’nin daha büyük bir geri çekilme yaşamaması için alt bölgede 31 bin dolar desteğini koruması gerekiyor.

Ethereum (ETH)

Bitcoin öncülüğünde başlayan bu düşüşlere ilk tepkiyi veren lider altcoin Ethereum (ETH), 1.050 dolar seviyesinin altına kadar geriledi. 1.041 dolar seviyesinde dip noktasını gören Ethereum’da 382 Fibonacci geri çekilmesi yaşandı. Bu geri çekilme ile birlikte ETH ilk destek noktasını 1.100 dolar olarak belirledi. Analistlere göre aşağı yönlü destek noktaları ETH için sırasıyla 1.050 dolar, 995 dolar ve 890 dolar seviyeleri olarak takip edilecek.

Ripple (XRP)

SEC davasının gündeme gelmesiyle birlikte büyük çakılmalar yaşayan Ripple (XRP), 2021 yılının başından bu yana simetrik üçgen formasyonu ortaya koydu. Analistlere göre XRP 0,23 dolar seviyesinde bir destek noktası oluşturdu ancak yine de bu yukarı yönlü hareketlilik çok güçlü olmadı. Analistlere göre XRP’nin satış baskısını aşarak 0,32 dolar seviyesinin üzerinde kapanış yapması gerekiyor. Eğer XRP bu seviyenin üzerinde kapanış yaparsa, yukarı yönlü hedefleri sırasıyla 0,358 ve 0,40 dolar seviyeleri olarak takip edilecek.

Polkadot (DOT)

Tüm zamanların en yüksek seviyesini gören Polkadot (DOT) bu seviyeden sonra sert bir mum ile gerileme gösterdi. Bu gerileme ile birlikte 18 dolar seviyesi güçlü bir direnç noktası haline geldi ve analistlere göre bu seviyeden sonra 20 dolar seviyesindeki psikolojik direncin de aşılması gerekiyor. Analistlere göre DOT için yukarı yönlü direnç noktaları bu aşamalardan sonra 22,38 dolar, 24,60 dolar ve 28 dolar olarak takip edilecek.

Chainlink (LINK)

Polkadot’un tüm zamanların en yüksek seviyesini görmesi ile birlikte Chainlink (LINK) de 22 dolar seviyesinde yeni bir rekora imza attı. Daha sonra 22,70 dolar seviyesinde rekorunu tazeleyen LINK bu seviyede 1.272 Fibonacci bölgesine ulaştı. Analistlere göre LINK için aşağı yönlü direnç noktaları sırasıyla 18 dolar ve 16,65 dolar takip edilecek. Öte yandan yukarı yönlü direnç noktaları ise 22,82 dolar, 24 dolar ve 24,70 dolar olarak takip edilecek. Bu aşamalardan sonra LINK için belirlenen en güçlü direnç bölgesi ise 26 dolar olarak öne çıkıyor.

Yorum Yap